Universal’in Yunusemre Belediyesi’ndeki Başarı Hikayesi…

Kağıtsız ve Hızlı Belediyecilik…

Yunusemre Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet ÇERÇİ, Universal’in ürünü olan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) uygulaması ve diğer kullandıkları ürünler ile ilgili düşüncelerini bizimle paylaştı.

Sayın Başkan “Modern ve dijital çağda yaşıyoruz. Belediyemizin de altyapısını buna göre organize etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Günümüzde hız en önemli güçlerden bir tanesi. Yunusemre Belediyesi henüz yeni bir belediye olmasına rağmen, EBYS’ye en kısa zamanda geçmemiz gerektiğini düşündük ve buna inandık. Kırtasiye masraflarının azaltılması ve işlerin elektronik ortamda daha hızlı bir şekilde yapılması ile uzun vadeli baktığımızda maliyet açısından daha ekonomik hale gelmemizi sağlayacaktır.” dedi.

“Başkan Yönetici Masası” Uygulaması, Sistemi Denetleme Konusunda İşleri Kolaylaştırıyor…

Başkan Yönetici Masası uygulamasına değinen Sayın ÇERÇİ “Bütün belediye sistemini yönetebilmeliyiz ve denetleyebilmeliyiz. Yani başkan ve başkan yardımcıları sistemi denetleme konusunda sorun yaşamamalı. Burada bir düzen, sistem, kurgu var. Sistemin nasıl işlediği ve bunun denetlenmesi en önemli sorunumuzdu. Arazide hangi personeller nerede ne iş yapıyor? Nereden ne gelirimiz var? Ne giderimiz olmuş? Sorularının cevabını “Hesabını yapıp size getireyim başkanım” olacağına, bunların dijital ortamdan anında başkanın önüne gelmesi ya da vatandaşın şikayetlerinin, taleplerinin, yapılan işin dijital ortamda anlık olarak başkanın önüne gelmesi çok önemli diye düşünüyoruz. Belediyemizde 900 kişinin üzerinde insan çalışıyor. 815 km2 yüzölçümümüz, 89 köy ve mahallemiz var. Her an belediyede, sokakta, yolda ne olup ne bittiğini öğrenmemiz açısından bu teknolojiyi kullanmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan Başkan Yönetici Masası uygulamasının faydalı olduğuna inanıyorum. Halkla iletişim açısından vatandaşın taleplerinin karşılanması, taleplerin başkan tarafından incelenmesi, izlenmesi, gözlem altında tutulması vatandaş-belediye ve vatandaş-başkan ilişkileri açısından da önemli. Başkan Yönetici Masası uygulamasının faydalı olacağına inanıyoruz.“ diyerek uygulamanın belediye yönetimi için önemini vurguladı.

BAŞARI HİKAYESİNİN VİDEOSU

Universal İşinde İyi ve Deneyimli Bir Ekipten Oluşuyor…

Son olarak Universal hakkında konuşan Sayın ÇERÇİ “Universal çalışanlarının hepsi işinde iyi ve deneyimli güzel bir ekip. Universal ile yaptığımız işlerde bunu fazlasıyla görebiliyorum. Devam eden projelerimizde ve sonraki işlerimizde olumlu neticeler almaya devam edeceğimizi biliyorum.” sözleri ile konuşmasını bitirdi.

KURUM BİLGİLERİ
  • Kurum: Yunusemre Belediyesi
  • Şehir: Manisa
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

Yunusemre Belediye Başkanı
Dr. Mehmet ÇERÇİ

Özel Kalem Müdürü
Mustafa IRMAK

Bilgi İşlem Müdürü
Hüseyin BAYIK

Benzer Yazılar