Hedeflerini Büyüten Belediye: Karesi Belediyesi

beyazmasa

Kurulduğu günden bu yana hedeflerini büyük tutan ve sürekli kendini geliştirmeyi sürdüren Karesi Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) geçişini tamamladı. Başkan Sn. Yücel YILMAZ‘ın talimatı üzerine EBYS uygulaması için belediye içerisinde oluşturulan ekip hızla çalışmalara başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda bir rapor oluşturuldu ve EBYS’nin u.KBS ile entegre edilmesine karar verildi. Bilgi İşlem ekibinin hızlı çalışmasıyla kısa zamanda EBYS devreye alındı.

nuketbaskan

Başkan Yardımcısı Sn. Nüket SENCER ile gerçekleşen röportajımızda EBYS hakkındaki görüşlerini dinledik. Sn. Nüket SENCER: EBYS ile karmaşanın son bulduğunu, evrak trafiğinin azaldığını ve kağıt israfının önüne geçildiğini bildirdi. EBYS sayesinde çalışma masasının üzerinde yığılan dosyalar yerine artık u.KBS üzerinden evrakları imzayabildiğini veya eksik evrakları hızlıca görebildiğini ifade ettiler. Ortam temiz olduğu zaman işlerin daha hızlı ilerlediğini ve tüm işlerin dijital ortamda saklanabilmesinin büyük bir kolaylık olduğunu aktardılar.

ilkersahin

Bilgi işlem Müdürü Sn. İlker ŞAHİN ise; EBYS’ye geçildikten sonra 10.000’den fazla elektronik belge üretildiğini, 4300’den fazla Elektronik İmza Atıldığını ve 5500’den fazla kurum dışı evrak kaydı yapıldığını belirtti. Sn. İlker ŞAHİN: iş akışlarının zaman ve mekan kavramlarından bağımsız olarak ilerleyebilmesinin belediye için büyük bir kazanç olduğunu, EBYS sisteminin mevcut otomasyon yazılımları olan u.KBS ile sorunsuz çalıştığını ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde tüm birimlerde hızlı ve kolay bir geçiş süreci yaşandığını aktardılar.

EBYS geçişi ile belgelerin daha hızlı incelenebildiğini, bürokrasinin azalması sayesinde işlemlerin daha hızlı sonuçlanabildiğini dile getiren Sn. İlker ŞAHİN, dijital arşivin oluşmasından da memnun olduklarını belirterek sözlerini noktaladı.

KURUM BİLGİLERİ

karesi-logo
Karesi Belediyesi
Balıkesir
Uygulanan Ürün / Hizmet

GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

nüketbaskans

Başkan Yardımcısı
Sn. Nüket SENCER

ilkers

Bilgi İşlem Müdürü
Sn. İlker ŞAHİN

Benzer Yazılar