Hatay’da 7/24 Kesintisiz ve Çok Dilli Hizmet Dönemi

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde ilk faz kapsamında devreye alınan uygulama geçişlerinin tamamlanmasının ardından ikinci faz kapsamında; Hatay’da yaşayan herkese dokunan, yaşamlarını kolaylaştıran, belediye’ye aracısız olarak erişimlerini sağlayan, sorun ve taleplerini doğrudan iletebildikleri uygulamalar devreye alınmış ve vatandaşların kullanımına açılmıştır. Bu uygulamaların vatandaşlara ve belediyeye sağladığı faydalar hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Metin AÇIK ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Sn. Ayşegül SOYTÜRK açıklamalarda bulundular.

Tüm röportajları aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

FlexCity Sayesinde Vatandaşla İletişime Geçmek Çok Kolay

Halkla İlişkiler Şube Müdürü Sn. Ayşegül SOYTÜRK, FlexCity ile arşivlemenin, raporlamanın ve vatandaşa anlık olarak ulaşabilmenin sağladığı avantajların işlerini çok kolaylaştırdığını aktardılar. Sistemin 7/24 çalışmaya uyumlu olmasının gece ve gündüz olmak üzere çalışmaya imkan tanıdığını belirttiler. Vatandaşlar tarafından kuruma gelerek, telefonla veya e-belediye üzerinden yapılan taleplerin hızlıca ilgili birime aktarılmasının işleri çok hızlandırdığını aynı zamanda vatandaşın istediği zaman istediği yerden mevcut başvuru durumunu görüntüleme olanağının “Vatandaş Memnuniyetini” arttırdığını belirtmişlerdir.

Yönetici Konsolları Tüm Daire Başkanlıklarında İşleri Kolaylaştırdı

Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Metin AÇIK ise; 2 yıldır FlexCity ile birçok gelişme yaşandığını, özellikle e-belediye ve e-devlet entegrasyonunun hem kurum hem de vatandaş açısından çok faydalı olduğunu dile getirdi.

Kurumun iç işleyişinde ise e-imza sayesinde özellikle mali açıdan işlerin çok kolaylaştığını, yıllık bütçeleri ve raporlamaları anlık olarak görebilmenin büyük katkı sağladığını belirttiler. Kurumda ki 16 Daire Başkanlığında da kullanılan Yönetici konsollarının saha çalışmalarını ve çalışanların durumlarını anlık olarak görebilmeye imkan vermesinin tüm işleyişi hızlandırdığını aktardılar.

Son olarak e-belediye uygulamasına yeni entegre edilen Arapça ve İngilizce dil destekleri ile hem vatandaşlar hem de turistler açısından faydalı olacağına, 2021 Expo Projesi için çok yararlı bir uygulama olacağını belirttiler.

FlexCity ile Bölgede İlklere İmza Attık

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yönetim Bilgi Sistemleri Sorumlusu Sn. Erkan KÜNEFECİ ise; “Kurum olarak bölgemizde FlexCity üzerinden Mobil İmzayı kullanan ilk belediye durumundayız. Aynı şekilde bölgemizde ilk olarak E-Belediye kullanımında E-Devlet bilgileri ile üye girişi yapılması için gerekli entegrasyonu yaptık ve vatandaşın kullanımına sunuldu. Yine Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sistemi için de gerekli altyapıyı oluşturup Flexcity sistemine entegre ederek bölgede kullanmaya başlayan ilk belediye olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte Universal ekibi ile hızlı ve sorunsuz çözümler sağladık.” dedi.

KURUM BİLGİLERİ

HBB
Hatay Büyükşehir Belediyesi
Hatay
Uygulanan Ürün / Hizmet

GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

mbaskan-100x100

Genel Sekreter Yardımcısı
Sn. Metin AÇIK

abaskan-100x100

Halkla İlişkiler Şube Müdürü
Sn. Ayşegül SOYTÜRK

erkank-100x100

Yönetim Bilgi Sistemleri Sorumlusu
Sn. Erkan KÜNEFECİ

Benzer Yazılar