Ergene Belediyesi’nin Çağrı Merkezi İle Yakaladığı Başarı

2014 yılında hizmet vermeye başlayan Ergene Belediyesi 2017 yılının ilk aylarında Çağrı Merkezi’ni devreye almıştır. Çağrı Merkezi’nin hizmete başlamasıyla elde edilen verileri, talepleri doğru şekilde raporlayarak elde edilen başarıları kurum yetkililerinden dinledik.

Çağrı Merkezine Gelen Talepler Hizmetlerimize Yön Verdi

Başkan Yardımcısı Nuh NUHOĞLU

Başkan Yardımcısı Sn. Nuh NUHOĞLU: yeni yapılanan bir belediye olmalarında karşılaştıkları sorunları Universal’in desteğiyle hızlıca aştıklarını, son olarakta Çağrı Merkezi’nin faaliyete girmesiyle vatandaşa daha yakın olabildiklerini belirterek sözlerine başladı. Toplumun nabzını tutan bir uygulamayı devreye almanın belediyenin hizmetlerinde hız kazandırdığını, 2 çalışanıyla 11 ayda 17.000’e yakın çağrı yanıtlayarak, vatandaşın bizzat taleplerini dinleyebildiklerini ve çalışmalarını vatandaşın talepleri doğrultusunda geliştirerek hizmet kalitelerini arttırdıklarını ifade ettiler.

Yönetici Konsolu yani “CityPulse” ile hem personelleri hem de belediyenin performanslarını ve bütçelerini anlık olarak kontrol edebildiklerini belirten Sn. NUHOĞLU, Yönetici konsolunun özellikle müdür ve başkanlar için kolaylık sağladığını, belediye’nin tüm verilerine, bütçelerine ve planlarına anlık olarak ulaşabilmenin kararlarında hızlı verilmesini sağladığını ekleyerek sözlerini tamamlamıştır.

Anlık Verilere Ulaşabilmek Bize Hız Kazandırıyor

Başkan Yardımcısı Sn. Menderes YILDIZ ise Çağrı Merkezi ile gün boyu toplanan talepleri anlık olarak gerekli birimlere yönlendirebilmekteyiz. Teknolojiyi yakından takip eden bir belediye olarak Çağrı Merkezini devreye almamız vatandaşlardan gelen talepleri toplamaya ve çalışmalarımızı bu yönde yapabilmemize imkan veren bir uygulama oldu.

Bilgi işlem

Bilgi İşlem Müdürlüğü Personeli Bilgisayar Teknikeri Sn. Mümin TÜRK: “Çağrı Merkezi kurulmadan önce telefon ve mail yoluyla toplanan şikayetlerin sonlandırıldığını tespit etmek mümkün olmuyordu. Artık bu verileri görebiliyoruz.  Toplam talep, sonlandırılan talep ve sonuçları anında görebiliyor ve raporlama yapabiliyoruz.” diyerek uygulama hakkında duydukları memnuniyeti dile getirmiştir.

Bilgi İşlem Sorumlularından Bilgisayar Teknikeri Sn. Gökhan GÜVEN ise: “Bilgi İşlem olarak Yönetici Konsolu ve Çağrı Merkezi’nin belediyemizde aktif olarak kullanılmasını sağladık. Özellikle Başkan ve Başkan Yardımcılarımızın uygulamayı aktif olarak kullanması çalışmalarımızın hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır.” dedi.

Universal olarak hizmetlerimiz hakkında memnuniyetlerini dile getirdikleri için kendilerine teşekkür ediyor, birlikte nice başarılar sağlamayı diliyoruz.

KURUM BİLGİLERİ

logo
Ergene Belediyesi
Tekirdağ
Uygulanan Ürün / Hizmet

GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

nuhnuhoglu-100x100

Başkan Yardımcısı
Sn. Nuh NUHOĞLU

menderesyildiz-100x100

Başkan Yardımcısı
Sn. MenderesYILDIZ

muminturk-100x100

Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bilgisayar Teknikeri
Sn. Mümin TÜRK

gokhanguven-100x100

Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bilgisayar Teknikeri
Sn. Gökhan GÜVEN

Benzer Yazılar