Universal IoT Platformu – UNIT

Universal IoT Platformu - UNIT

Nesneler arası iletişimi bulut teknolojisiyle birleştiren, her türden IoT uygulaması için esnek ve güvenilir bir altyapı sunan IoT platformu…

2023 yılında Türkiye’de birbiriyle iletişim kurabilen 10 milyon IoT cihazı olması tahmin edilmektedir. UNIT’in hedefi; bu cihazlar ve dikey uygulamalar arasında güvenilir ve fonksiyonel bir iletişim platformu haline gelmek için çalışmalarına devam etmektir.

Nesneler Arası İletişimde Bulut Teknolojisi

Universal, tamamen kendi öz kaynakları ile geliştirdiği, geleceğin teknolojisini bugünden inşa eden teknoloji ve hizmet platformu UNIT çözümünü tüm yeni nesil uygulamalar uygulamalar geliştirmek isteyen kurumların kullanımına sunuyor. Nesneler arası iletişimi bulut teknolojisiyle birleştiren UNIT, hali hazırda hayatımızda bulunan hemen her nesneyi çok daha yetenekli hale getiriyor. Bulut tabanlı UNIT platformunun sağladığı esnek ve güvenilir altyapı sayesinde hayatın her alanında ve her sektörde yepyeni uygulamalar geliştirilmeye başlandı.

UNIT platformu, IoT uygulamalarının geliştirilmesinde tüm sınırları ortadan kaldırmasının yanı sıra Universal tarafından geliştirilen mevcut uygulamaları da hemen kullanıma sunmaktadır.

Araç Takibi Daha Kolay

Atık konteyner takip, makin takip uygulaması ve atık konteyner gibi akıllı şehir uygulamaları UNIT platformuna entegre edilmiş, kullanıma hazır ilk uygulamalar arasında yer alıyor.

Neden Bu Ürünü Kullanmalı?

Akıllı Şehirler projesinin; entegre biçimde yönetimi, sensörler ve nesneler arası akıllı haberleşme teknolojisi, veri merkezi, destek hizmetleri ve operasyon merkezi çözüm ve hizmetleri UNIT platformu üzerinden sağlanmaktadır.

  • IoT yatırımlarınızı tek bir uygulama ile yönetin ve raporlayın,
  • Bölgesel yada sensör hassasiyetinde uyarı mekanizmaları koyarak şehrinizi yönetin,
  • Entegrasyon yetenekleri ile sensör verilerinize göre aksiyonları otonom hale getirin.

Hangi Sorunları Çözüyor?

  • Tüm cihazlarınızı tercih ettiğiniz iletişim altyapısıyla UNİT ile bağlayın,
  • Bağlı cihazlarınızı anlık olarak izleme ve yönetme fırsatını yakalayın,
  • Harita özellikleri sayesinde cihazlarınızda hem sözel hem de mekânsal analizler yapın.