Universal IoT Yönetim Platformu – UNIT

Universal IoT Yönetim Platformu - UNIT

Nesneler arası iletişimi bulut teknolojisiyle birleştiren, her türden IoT uygulaması için esnek ve güvenilir bir altyapı sunan IoT platformu…

Günlük yaşamımızda örneklerini görmeye başladığımız “Akıllı Şehir” uygulamalarının algılayıcıları ve sinir uçları olarak görev yapan IoT cihazları her gün daha da çeşitlenmekte, akıllanmakta ve yaygınlaşmaktadır. 2023 yılında Türkiye’de birbiriyle iletişim kurabilen 10 milyon IoT cihazı olması tahmin edilmektedir. Gittikçe artan sayılara ulaşan ve elle yönetilmesi artık mümkün olmayan bu cihazları kontrol edebilmek için kullanılan dağınık ve farklı kontrol uygulamalarının yönetilmesi ve işletilmesi de sorun haline gelmeye başlamaktadır.

Universal olarak ortaya çıkan bu sorunu çözebilmek için FlexCity Akıllı Şehir Yönetim Platformu teknolojisi ile ürettiğimiz UNIT Uygulaması ile her türden, markadan IoT cihazınızı tek bir platformdan yönetebilecek ve raporlayabileceksiniz. Bulut Veri tabanları ile entegre olacak şekilde tasarlanan, akıllı prosedürler kullanarak cihazları otomatik tanımlayabilen UNIT uygulaması ile isterseniz FlexCity Uygulamasına entegre olabilir ve otomatik veya manuel iş emirleri üretebilirsiniz.

Nesneler Arası İletişimde Bulut Teknolojisi

Universal, tamamen kendi öz kaynakları ile geliştirdiği, geleceğin teknolojisini bugünden inşa eden teknoloji ve hizmet platformu UNIT çözümünü tüm yeni nesil uygulamalar uygulamalar geliştirmek isteyen kurumların kullanımına sunuyor. Nesneler arası iletişimi bulut teknolojisiyle birleştiren UNIT, hali hazırda hayatımızda bulunan hemen her nesneyi çok daha yetenekli hale getiriyor. Bulut tabanlı UNIT platformunun sağladığı esnek ve güvenilir altyapı sayesinde hayatın her alanında ve her sektörde yepyeni uygulamalar geliştirilmeye başlandı.

UNIT platformu, IoT uygulamalarının geliştirilmesinde tüm sınırları ortadan kaldırmasının yanı sıra Universal tarafından geliştirilen mevcut uygulamaları da hemen kullanıma sunmaktadır.

UNIT Uygulamamızı, FlexCity den bağımsız olarak kendi uygulamalarınıza da entegre edebilir, sağladığı servis mimarisini kullanarak lokal uygulamalarınıza mesaj göndermesini, iş emri üretmesini sağlayabilirsiniz. Veya Sms ve e-Posta entegrasyonlarını kullanarak UNIT platformunu bağımsız (Standalone) olarak çalıştırabilirsiniz. Üreteceğiniz Alarm, Uyarı veya Bilgi mesajlarını belirleyeceğiniz Sms veya e-Posta adreslerine otomatik olarak göndermesini sağlayabilirsiniz.

Evde Sağlık, Hava Kirliliği, Gürültü Kirliliği, Güvenlik, Varlık Takibi ve Atık Takibi gibi birçok alanda kullanılan IoT cihazlarını; tamamıyla yerli imkânlarla tarafımızdan üretilen, arkasında açık kaynak kodlu NoSQL Veri Tabanı kullanan sistemimiz ile kurumunuzun “Akıllı Şehir” uygulamalarındaki yeteneğini ve erişimini artıracaktır.

Neden Bu Ürünü Kullanmalı?

Akıllı Şehirler projesinin; entegre biçimde yönetimi, sensörler ve nesneler arası akıllı haberleşme teknolojisi, veri merkezi, destek hizmetleri ve operasyon merkezi çözüm ve hizmetleri UNIT platformu üzerinden sağlanmaktadır.

 • IoT yatırımlarınızı tek bir uygulama ile yönetin ve raporlayın,
 • Bölgesel yada sensör hassasiyetinde uyarı mekanizmaları koyarak şehrinizi yönetin,
 • Entegrasyon yetenekleri ile sensör verilerinize göre aksiyonları otonom hale getirin.
 • Tek başına (Standalone) çalışma özelliği ile tüm cihazlarınızı tek bir yerden yönetim
 • Otomatik Uyarı mesajları (Sms, E-Posta) gönderin
 • Otomatik iş emri başlatın.
 • Bulut üzerinden haberleşin.

Hangi Sorunları Çözüyor?

 • Tüm cihazlarınızı tercih ettiğiniz iletişim altyapısıyla UNIT ile bağlayın,
 • Bağlı cihazlarınızı anlık olarak izleme ve yönetme fırsatını yakalayın,
 • Harita özellikleri sayesinde cihazlarınızda hem sözel hem de mekânsal analizler yapın.
 • Cihazları otomatik algılama ve tanımlama
 • Uyarı, Hata ve Bilgi mesaj formatı belirleyin.
 • Esnek cihaz tanımlama ve yönetme
 • Gelişmiş cihaz tanımlama özelliği sayesinde cihazların pil ömrünü uzatır.
 • Projede kullanılan Açık Kaynak Kodlu ürünler sayesinde düşük lisans  ve işletme maliyeti