Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Vatandaşla kurumlar arasındaki iletişim engelini kaldırdı…

Kayseri de artık vatandaşlar ilçe ve/veya kurum ayırımı yapmadan tüm istek ve şikayetlerini tek bir numara ile çözüyor ve takip ediyor: Alo 153, Kayseri’nin Çağrı Merkezi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi geliştirdiği modern mimarili yeni uygulaması ve profesyonel ekibi ile Büyükşehir, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi, Ulaşım A.Ş. ve 16 İlçe Belediyesini ortak bir Çağrı Merkezi uygulaması altında topladı. Böylece vatandaş sorunları için ayrı ayrı telefonlar tuşlamasına gerek kalmadan Alo153 üzerinden istek ve şikayetlerini kurum veya belediye ayırmaksızın takip edebilmektedir. Vatandaş tarafından iletilen mesajlar, uygulaması uygun olan kurum veya belediyeye web servisler üzerinden anında veya kurumun belirlediği iletişim yönteminde göre Çağrı Merkezi operatörleri tarafından iletilmekte ve takibi sağlanmaktadır. Modern tasarımı ve örnek uygulaması ile diğer Büyükşehir Belediyelerine örnek olmaktadır.

Vatandaşın isteğine göre iletilen talep veya şikayetler, internet üzerinden veya Sms mesajları ile takip edilebilmekte, vatandaşın gelişmelerden ve ilettiği isteğinin sonucundan bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. FlexCity Akıllı Şehir Yönetim Platformunun sağladığı esnek ve modern mimari sayesinde kısa sürede geliştirilen uygulama hızla kabul görmüş ve Çağrı Merkezine gelen günlük çağrı sayısı 2.000’i geçmiştir. 7/24 çalışma esasına göre organize edilen merkez sayesinde vatandaşın istek ve şikayetleri kayıt altına alınmakta, kurum içerisinde e-Masa uygulaması üzerinden takip edilmekte, iş emri üretilebilmekte ve analiz amacıyla İş Zekası uygulaması kullanılarak raporlanabilmektedir.

Kayseri B.B. Bilgi İşlem Daire Başkanı Sn. Emre YAYLAGÜL, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Sn. Fatih ÇAĞAN ve Yazılım Şube Müdürü Sn. Murat TAŞYÜREK‘ten proje ile ilgili işleyişi, hem kurumlara hem de vatandaşa sağladığı faydaları anlattılar.

FlexCity ile Çağrı Merkezi’ne gelen çağrıların nasıl kayıt altına alındığını ve ilgili birimlere yönlendirildiğini Yazılım Şube Müdürü Sn. Murat TAŞYÜREK anlatıyor.

Benzer Yazılar