FlexCity’nin Gaziantep’te Yakaladığı Başarı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde tamamlanan FlexCity projesi ardından özellikle Mali Hizmetler Daire Başkanlığının etkin kullandığı Ön Muhasebe uygulaması ile ilgili görüşlerini almak üzere ilgili şube müdürlüklerini ziyaret ettik.

Giderler Şube Müdürü Sn. Mahmut YALÇIN, Strateji ve Bütçe Şube Müdürü Sn. Selvi KARAKURT ve İcra Takip Şube Müdürü Sn. Durdu KARAKOYUN ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarda; işlemlerinin eski sisteme göre çok daha hızlandığını, takip ve raporlama avantajlarının işlerini çok kolaylaştırdığını, bu nedenle duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Tüm röportajları aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

FlexCity ile Ödeme Emirlerini Oluşturmak ve Takip Etmek Çok Kolay

durdubey

İcra Takip Şube Müdürü Sn. Durdu KARAKOYUN: Universal uygulamalarını kullanmadan önce ödeme emri oluşturmakta zorlandığını, borçları tahsil etmekte zorlandığını, ancak FlexCity sayesinde şu an tüm ödeme emirlerini sıkıntısız bir şekilde oluşturabildiklerini belirttiler. Universal Ekibinin yaşadıkları sorunları anında ve hızlıca çözdüklerinden dolayı yaşadıkları memnuniyeti de dile getiren Sn. KARAKOYUN, artık önlerine çıkabilecek sorunların da kendilerini korkutmadığını belirtip teşekkürlerini ilettiler.

2018 Yılı Bizim İçin Çok Verimli Geçti

selvihanim

Strateji ve Bütçe Şube Müdürü Sn. Selvi KARAKURT ise önceden her birimin Excel ortamında raporlarını gönderdiğini, kendi kontrollerinden sonra tekliflerin tek tek elle girilmek yöntemiyle yapmanın işlerini çok zorlaştırdığını, şimdi ise birimler kendi bütçe birim tekliflerini kendilerinin ayrı ayrı girebildiğini, bu nedenle kontrollerin çok kolaylaştığını belirttiler. Aynı şekilde raporlamanın da artık çok kolay hale gelmesinin daha sağlıklı ve hızlı bir işleyiş sağladığını belirttiler.

Ön Muhasebe Kullanımı Kontrol İşlemleri İçin Bize Vakit Kazandırdı

Giderler Şube Müdürü Sn. Mahmut YALÇIN ise; 2015 yılından bugüne FlexCity yazılımını aktif olarak kullandıklarını, muhasebe işlemlerini FlexCity ile daha hızlı yapabildiklerini belirttiler. Yakın zamanda kullanılmaya başlanan Ön Muhasebe işlemleri için ise; şu an 29 harcama biriminden 4’ünün aktif olarak Ön Muhasebeye sorunsuz bir şekilde geçtiğini belirtmişlerdir. Ön Muhasebeye geçişin Giderler Şube Müdürlüğünün işlerini hafiflettiğini, bu sayede kontrol işlemleri için daha fazla vakit bulabildiklerini dile getiren Sn. YALÇIN, Universal ekibine başarılarının devamını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

KURUM BİLGİLERİ

gbb
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep
Uygulanan Ürün / Hizmet

GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

mahmutbeyportre

Giderler Şube Müdürü
Sn. Mahmut YALÇIN

SelviKarakurt-100x100

Strateji ve Bütçe Şube Müdürü
Sn. Selvi KARAKURT

durdubeyportre

İcra Takip Şube Müdürü
Sn. Durdu KARAKOYUN

Benzer Yazılar