TÜRKİYE’NİN AR-GE ŞAMPİYONU ŞİRKETLERİ ARASINDAYIZ

Turkish Times dergisinin yayınladığı 2019 yılı “Türkiye’nin AR-GE Harcamaları en yüksek 250 şirketi” raporunda Universal Yazılım olarak 197. sırada yer aldık.

Aynı raporda “2019 Yılı içerisinde AR-GE Merkezinde alınan faydalı model sayısına göre ilk 50” listesinde ise 35. sırada Universal Yazılım yer almıştır.

Faaliyete başladığı günden bu yana her zaman yenilikleri takip eden ve kendini geliştirmeyi ilke edinen Universal Yazılım; 2014 yılında Ar-Ge Merkezini (UNIAR-GE) kurmuş ve Türkiye’de alanında Resmi Ar-Ge Merkezi olan ilk firma olma başarısını da sağlamıştır.

 

Universal Yazılım AR-GE ve Akıllı Şehirler Direktörü Sn. Adem SELLER’in şirketin gelecekteki yapılanmasına dair açıklamaları şöyledir:

“AR-GE’nin şirketimizin varlığı, rekabet gücü ve geleceği açısından önemi tüm yönetim ekibimiz ve personelimiz tarafından çok iyi kavranmış durumdadır. Bu konudaki çalışmaları büyük bir titizlikle devam ettirmekteyiz.
AR-GE alanındaki stratejilerimiz şirketimizin orta ve uzun vadeli hedefleri ile uyumlu olacak ve onları destekleyecek şekilde belirlenmektedir. Hedefimiz en kaliteli, yenilikçi ve dünya pazarları ile en rekabetçi ürünlerin ruhsatlandırılmasını sağlamak, ülke ekonomisine katkı sağlayarak alanımızda lider ve öncü firma olmaktır. Bu bağlamda da sürekli önde olabilmek için çok güçlü bir AR-GE ye sahip olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu doğrultuda ekibimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgi kaynağına ulaşması, yenilikleri takip etmesi, inovatif yaklaşımlar sergilemesi adına her türlü teşvik imkanlarını sağlamaya çalışıyoruz.
Bundan sonra da Ar-Ge Merkezi olarak teknolojinin gelişim sürecine ayak uydurmak ve henüz üretilmemiş bilgiyi ortaya çıkarmaya fırsat tanıyacak süreçlerimizi önceliklendirmek en büyük hedefimizdir. Bunu şirket kültürü olarak benimseyip bu doğrultuda yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz.”

 

Turkish Time Dergisinin yayınladığı rapora aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
http://www.turkishtimedergi.com/ar-ge-250

Benzer Yazılar