Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Uygulaması – Başarı Hikayesi

"Vatandaşlardan Gelecek Yeni Taleplere Universal ile Çözüm Getireceğimize İnanıyoruz"

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sn. Figen AKIN, Bilgi İşlem Şube Müdürü Sn. Asım PAPİLA ve Mezarlıklar Müdürü Sn. Ali KUKUŞ; Universal’in Mezarlık Bilgi Sistemi uygulamasının getirdiği kolaylıkları ve imkanları değerlendirdiler.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sn. Figen AKIN; önceden kullanılan sistemin gelişen teknolojinin gerisinde kaldığından ve mevcut düzene uyum sağlayamadığından dolayı ihtiyaçları karşılayamadığını aktardılar. Bu nedenle belediyenin mevcut sistemiyle entegre çalışan bir uygulamayla hem işlemleri hızlandırmayı hem de vatandaşların sorunlarına cevap verebilmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Sn. Figen AKIN; Yaşanan süreçte olduğu gibi gün geçtikçe vatandaşlardan gelecek farklı talepler için çözüm arayışlarımıza Universal ile çözüm getireceğimize inanıyorum diyerek sözlerini bitirdi.

ss1

BAŞARI HİKAYESİNİN VİDEOSU

"Uygulamanın Geliştirilebilir Olması Bir Yatırım Olarak Düşünülebilir"

DSC5260ssBilgi İşlem Müdürü Sn. Asım PAPİLA ise Universal ile kurumsal bir çözüme ulaştıklarını, bu doğrultuda eski sistemdeki harita ve verilerin kaybolmadan yeni sisteme başarılı bir şekilde aktarıldığını ifade ettiler. Uygulamanın öncelikli hizmet amacını vatandaşa hizmet olarak belirterek yola çıktıklarını ve mobil ortamda dahi uygulamanın kullanılabilmesinin geri dönüşlerinin olumlu olduğunu aktardılar.

Vatandaşların belediyeye gelmeden istedikleri yerden mezarlık bilgilerine ulaşmalarını ve uygulamanın geliştirilebilir olmasını ileriye yönelik bir yatırım olarak düşündüklerini söylediler.

"Uygulama Hata Faktörünü Ortadan Kaldırıyor"

Mezarlıklar Müdürü Sn. Ali KUKUŞ; hizmetlerin 24 saat boyunca sürmesi nedeniyle iş akışını yavaşlatacak etkenleri ortadan kaldırarak, kalıcı ve kaliteli hizmetleri sunmayı hedeflediklerini belirttiler. Bu anlamda Universal’in Mezarlık Bilgi Sistemi uygulamasıyla önceden kullanılan sistemdeki hatalardan ve zaman kaybından kurtulduklarını ifade ettiler.

Artık tüm mezarlıklar için aynı ekranda işlemler yapılabildiğini, aynı zamanda uygulamanın Nüfus Bilgi Sistemi ile entegre çalışmasının hata faktörünü ortadan kaldırdığını belirten Sn. Ali KUKUŞ;Universal’den ne zaman destek istesek hızlı geri dönüş aldık. Karşılaşılan yeni ihtiyaçları uygulamaya dahil edebiliyoruz. Universal’in satış sonrası hizmeti bize avantaj sağlamaktadır” diyerek sözlerini noktaladı.

Bize değerli zamanlarını ayırarak bu kıymetli geri dönüşleri aktardıkları için Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sn. Figen AKIN, Bilgi İşlem Şube Müdürü Sn. Asım PAPİLA ve Mezarlıklar Müdürü Sn. Ali KUKUŞ‘a teşekkür ederiz.

KURUM BİLGİLERİ
  • Kurum: Samsun Büyükşehir Belediyesi
  • Şehir: Samsun
UYGULANAN ÜRÜN
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı
Sn. Figen AKIN

Bilgi İşlem Şube Müdürü
Sn. Asım PAPİLA

Mezarlıklar Müdürü
Sn. Ali KUKUŞ

Benzer Yazılar