Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başarı Hikayesi – KEP ve Kota Uygulamaları

Her Şeyden Önce Emek ve Zaman Tasarrufu Sağlandı...

SN. BAYRAM ÇOLAKOĞLUKocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Sn. Bayram ÇOLAKOĞLU Elektronik Altyapı ile ilgili süreci değerlendirdi. Kamu kurumlarında stratejik plan ve performans ölçümü için Elektronik Altyapının gerekliliğini anlatan Sn. ÇOLAKOĞLU, alınan veriler sayesinde tüm ölçümleri yapabildiklerini belirtti.
Sürecin devamında kullanılan Kayıtlı Elektronik Posta ile farklı şehirlerde ki kurumlarda dahi evrakların hızlı ve güvenilir bir şekilde iletildiğini aktardı. Sn. ÇOLAKOĞLU; uygulamaların her şeyden önce emek ve zaman tasarrufu sağlamasının kendisi için en önemli konu olduğunu belirterek sözlerini noktaladı.

KEP ile Evrak Akışı, Kota ile Doğrudan Alımlar Kesintisiz Takip Ediliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ve Kota Uygulama Modülü hakkında bilgiler edindik. Yönetim Bilgi Sistemleri Proje ve Uygulama Şefi Sn. Şükrü AR Kayıtlı Elektronik Posta sayesinde fiziksel bir çıktı almadan tüm işlemleri yapabildiklerini belirterek örnek bir işlem gerçekleştirdi.

Teknik Destek Birimi personeli Sn. Erol ERDOĞAN ise Kota uygulama modülü hakkında bilgiler verdi. Kamu İhale Kanunu gereği kamu kurumlarında doğrudan alımlar için uygulanan %10 kota sınırı olmasının FlexCity’den önce uygulamakta ve takip etmekte güçlük çekildiği, ancak FlexCity Kota modülünün kullanılmasıyla birlikte Doğrudan Alım işlemlerinin kotayı aşmadan etkin, doğru ve adil bir şekilde gerçekleştiğini belirttiler.

BAŞARI HİKAYESİNİN VİDEOSU

Tüm Veriler Aynı Ekranda...

Universal ile birlikte tasarlanan Kota uygulama ekranında tüm verilere aynı ekranda ulaşarak işlerin kolaylaştığını belirten Sn. Erol ERDOĞAN örnek bir çalışma ile sistemin verimliliğini belirtti.

Sistemde hem mevcut sorunların çözümünü hem de ileriye dönük çözümler üreterek uygulamayı fonksiyonel hale getirdik. Örneğin; kota sınırına takılan birim için ekran üzerinde ihtiyati tedbir alanı oluşturduk. Birim satın alımında kota sınırına takıldığı takdirde bu alandan kota aktarımı yapılma imkanı sağlandı. Bu şekilde satın alma süreçlerinde etkin ve başarılı bir çözüm ortaya çıktı.

KOCAELİ B.B. BİLGİ İŞLEM DAİRESİ

Kurum Bilgileri
  • Kurum: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
  • Şehir: Kocaeli
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

Bilgi İşlem Daire Başkanı
Bayram ÇOLAKOĞLU

Proje ve Uygulama Şefi
Şükrü AR

Teknik Destek Personeli
Erol ERDOĞAN

Benzer Yazılar