Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Aykome Şube Müdürlüğü Başarı Hikayesi

FlexCity Uygulaması Belediyeler İçin Bir Lüks Değil!

AYKOMEKocaeli Büyükşehir Belediyesi Aykome Şube Müdürü Sn. Volkan TORPİL ve Arazi Kontrol Şefi Sn. Murat DOĞRU, FlexCity ürünü ile şehirde gelişen yüksek hizmet anlayışı, ve iş performansını değerlendirdiler.

Aykome Şube Müdürü Sn. Volkan TORPİL; Eskiden kazı süreçleri kurumlar arasındaki yazışmalar, evrak eksiklikleri, eksiklerin tamamlanması, posta süreci gibi detaylar nedeniyle işlem süresinin 15-20 gün, hatta daha uzun süreçlere uzadığını aktardı. FlexCity uygulamasına geçildikten sonra evrak trafiğinin ortadan kalkması ile işlem sürelerinin yıllık performans oranlarında 4.78 güne kadar indiğini belirttiler.

Kurullarda alınan farklı kararların, ücret değişikliklerinin meclisten kararın çıkmasıyla aynı gün sisteme entegre edilebildiğini ve bunun sistemi hızlandırdığını aktardılar. Arazi Kontrol Şefi Sn. Murat DOĞRU ise; FlexCity sayesinde sahada tabletler üzerinden gerekli işlemleri yapabildikleri için evrak trafiği gibi yüklerden kurtularak, zaman ve mekan kaygısı olmadan 7/24 hizmet verebilmenin mutluluğunu hissettiklerini belirttiler.

Tam İstenilen Çalışma Ortamı Sağlandı!

AYKOMEUniversal ile her zaman iletişim kurabildiklerini ve karşılaşılan sorunların anlık olarak çözümlenmesinin sürece adapte olmakta önemli rol oynadığını belirten Sn. Volkan TORPİL, aynı zamanda yılda 90.000 adetten fazla kağıt tasarrufu sağlayarak çevre ekonomisine olan katkıdan bahsetti.

Sn. Volkan TORPİL; Sistemi hızlandıracak verileri ekleyip, yavaşlatacak verileri çıkartarak, yeni kurumların ve çalışanların da hızlıca kayıt edilmesi imkanı, uygulamanın  tam istenilen ortamı sağladığını belirtti.

7/24 Hizmet ve Akıllı Belediyecilik

Sn. Murat DOĞRU, iş akışındaki hızın daha fazla işe müdahale etme imkanı sağladığı ve bu sayede kente daha hızlı çözümler üretebildiklerini belirttiler.

Sn. Volkan TORPİL özellikle Büyükşehir Belediyeleri için bu uygulamanın bir lüks olmak yerine, Belediyeler için nasıl bir otomobil gerekliyse bu uygulamada o kadar gereklidir. Kesinliklikle bir lüks değil, olmazsa olmazdır diyerek sözlerini noktaladı.

AYKOME

BAŞARI HİKAYESİNİN VİDEOSU
KURUM BİLGİLERİ
  • Kurum: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
    Aykome Şube Müdürlüğü
  • Şehir: Kocaeli
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

AYKOME Şube Müdürü
Volkan TORPİL

Arazi Kontrol Şefi
Murat DOĞRU

Benzer Yazılar