Çankaya Belediyesi Başarı Hikayesi – Yerinde Tahsilat Projesi

``Hem Nakit Hem de Kredi Kartı Ödeme Seçeneğiyle Türkiye'de Bir İlk``

_DSC0004Universal tarafından Çankaya Belediyesi için geliştirilen Pos Cihazı ile Yerinde Tahsilat Uygulaması saha çalışmaları 100. Yıl Pazar Alanında gerçekleştirildi. Geliştirilen uygulama ile sahadan online borç sorgulama ve borç ödemesi (Kredi kartı veya Nakit) yapılabilecektir. Uygulamanın ilk testine Mali Hizmetler Müdürü Sn. Ahmet KESKİNLER, Zabıta Müdür Yardımcısı Sn. Akın Naci BİLGEN, Universal Bölge Sorumlusu Haluk METİN ve Proje Yöneticisi Burak KURT katılmıştır. Bu çalışma ile esnaflardan tezgahları başında geçmişe dönük borç ödemeleri nakit ve kredi kartı yöntemleriyle tahsil edilmiş ve makbuzları teslim edilmiştir.

Pazar esnafı yoğunlukları nedeniyle tezgahlarından ayrılamadıklarını ve bu uygulama ile kendilerine büyük kolaylık sağlandığını belirterek memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Daha önce tezgahlarından ayrılamadıkları için ödeyemedikleri ve sonrasında cezalı ödemek zorunda kaldıkları borçlarını artık tezgahlarından ayrılmadan ödeyebildikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.  Yerinde Tahsilat ile ister tüm borçlarını isterlerse o an yapabilecekleri ödeme miktarı karşılığında borç satırı seçilerek işlem yapılabilmektedir. Bu sayede esnafın üzerinde ki birikmiş geriye dönük borç miktarı azaltılarak fayda sağlanabilmektedir.

Bu uygulamanın Belediye tarafından aşağıdaki alanlarda kullanılması düşünülmektedir.

  1. Pazar Yerleri
  2. İşgaliyeler
  3. İş Yeri Ruhsat Denetimleri
  4. İş Yeri Portör Denetimleri
  5. Eğlence Vergisi
  6. Çevre ve Gürültü Denetimleri
  7. İlan, Reklam Vergisi
  8. Yaşlı ve Engelliler için Yerinde Hizmet
  9. İmar, Yapı Denetimleri

``Artık Sahaya Daha Fazla Hakimiz``

Mali Hizmetler Müdürü Sn. Ahmet KESKİNLER bu projede Universal ile çalışmanın avantajlarını yaşadıklarını aşağıdaki sözlerle ifade etmiştir.

“Öncelikle Universal firmasına belediyemize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Özellikle son 2 yılda Emlak Vergisinde elde ettiğimiz kalıcı gelir kazanımlarında Universal çalışanlarının büyük payı var. Artık sahaya daha fazla hakim olabilmekteyiz.

Sahada tahsilat uygulaması ihtiyacımızı bir sohbet sırasında iletmiştik. İlk başta pos cihazı şeklinde tahsilatı düşünmüştük. Şu an ise düşündüklerimizin ötesinde online olarak mükelleflerimizin ayağına giderek tahsilat yapabilmekteyiz. Buna ilaveten tahakkuk işlemlerini de yapabiliyoruz.

Beni en çok heyecanlandıran yaşlı ve engelli mükelleflerimize artık istedikleri yerde hizmet verebilecek olmamız.”

``Esnafın Memnuniyeti Bizi Çok Mutlu Etti``

Zabıta Müdür Yardımcısı Sn. Akın Naci BİLGEN ise;

“Esnafların ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntıyı, tezgahlarını bırakıp gidemediklerini biliyorduk. Bu test uygulamasında gördük ki artık tezgahları başında diledikleri gibi ödeme yaparak hizmet alabilecekler.

Bu uygulamayı uzun süredir yapmak istiyorduk. Şimdi çok sağlıklı ve doğru bir yazılım sayesinde Universal ile bunu başardık. Esnafın memnuniyetini gördük, bu yeni hizmetin verdiği mutluluğu yaşamaktayız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

KURUM BİLGİLERİ

cankaya
Çankaya Belediyesi
Ankara
Uygulanan Ürün / Hizmet

GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

akeskinler-100x100

Mali Hizmetler Müdürü
Sn. Ahmet KESKİNLER

akinnaci-100x100

Zabıta Müdür Yardımcısı
Sn. Akın Naci BİLGEN

Benzer Yazılar