Birlikte Çalışmayla Gelen Başarı – Ulaşım Araç Tahsis Modülü

Uygulama Belediyenin Üzerinden Büyük Bir İş Yükünü Kaldırdı

kayseribbtopluulasim

FlexCity Akıllı Şehir Platformuna geçiş sürecini büyük ölçüde tamamlamış olan Kayseri Büyükşehir Belediyesin de FlexCity uygulamaları yaygınlaştıkça kullanıcılardan gelen talepler projenin içerik kazanmasına, olgunlaşmasına ve “Şehri Yönetme” hedefine ulaşması yönünde biraz daha yaklaşılmasını sağlamaktadır.

Özellik kullanıcıların günlük işlerini ve bunlara dayalı olarak yaptıkları yönetimsel ve plansal analizleri kolaylaştırmak ve veri derinliği yaratmak amacıyla oluşan bu talepler hızla analiz edilmekte, karşılıklı diyalog ve iyi niyetle FlexCity Uygulama Platformuna eklenerek platformun biraz daha zenginleşmesine katkıda bulunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Dairesi’nin talebi doğrultusunda ilgili birim çalışanları ile birlikte analizi yapılan ve kodlanan “Ulaşım – Araç Tahsis Modülü” Türkiye’de bir ilk olma özelliğiyle belediyeye birçok açıdan katkı sağlamaktadır. Şehir sınırları içerisinde 2 nokta arasında ticari amaçla insan taşıyan, izine tabi tüm hizmetlerin (Taksi, Halk Otobüsü, Köy Otobüsü, Okul Servisleri, İşçi Servisleri vb.) kayıt altına alınıp takibinin yapıldığı ve tahsis işlerinin yürütüldüğü uygulama ile araçlar, araç sahipleri ve kullanıcıları takip edilebilmektedir. Eklenen SMS özelliği ile de araç sahipleri ve şoförlere vade tarihi ve belge geçerlilik süresi bitiş uyarıları yapılabilmektedir. Özellikle Büyükşehir Belediyelerinin yetki sınırlarını genişleten kanun ile takip zorunluluğu oluşan 5000’in üzerindeki araçların takip ve raporlama işlemleri bu uygulama ile otomatize edilmiştir. Kaydedilen kategorik ve gruplanmış veriler ile çok boyutlu analizlerin (Bölgesel, tahsis kategorileri, kapasite, güzergah, şoför sabıka vb.) yapılması sağlanmış ve arşiv ile entegre edilmiştir.

Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ahmet DARENDELİOĞLU, Ulaşım Planlama Daire Başkanı Sn. Ferhat BİNGÖL ve Otobüs İşletmeleri Şube Müdürü Sn. Selami AKDENİZ uygulamanın getirdiği kolaylıkları ve Universal Ekibi ile çalışmanın sağladığı faydaları aktardılar.

Veriye Hızlıca Ulaşmak Memnun Ediyor

adSn. Ahmet DARENDELİOĞLU Uygulamanın belediye üzerindeki büyük bir iş yükünü kaldırdığını belirterek sözlerine başladı. Hem evrak yönetimi hem de zaman anlamında uygulamanın belediyenin talepleri doğrultusunda geliştirildiğini. Universal’in bu uygulamayı başarıyla hazırlayacağına inandıklarını ve sürecin başarıyla yönetildiğini ifade ettiler.

Artık tüm kayıtlara, tüm bilgilere filtreler vasıtasıyla hızlıca ulaşabilmenin, veriye dokunabilmenin belediye olarak kendilerini çok memnun ettiğini ifade ettiler.

Sn. DARENDELİOĞLU, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak örnek bir çalışma yaptıklarını belirterek, uygulama da emeği geçen tüm yazılım ekibine, belediye müdürlüklerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Artık Tüm Ulaşım Kontrol Altında

fbUlaşım Planlama Daire Başkanı Sn. Ferhat BİNGÖL 2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir Belediyeleri ile ilgili yasa kapsamında tüm il sınırından sorumlu olmaya başladıklarını, bu nedenle ilk etapta mevcut kullanılan yöntemlerle tüm ildeki ulaşımın disiplin altında tutulmasının mümkün olmadığını belirterek sözlerine başladı. Bu kapsamda yapılan yönetmelik değişiklikleri ile bugün gelinen noktada bu uygulama ile tüm verilerin kolay ve hızlıca ulaşılabilir hale geldiğini belirttiler.

Universal ile geliştirilen bu yazılım sayesinde teknolojiyi belediyemizde etkin bir şekilde kullanabilmekte, istediğimiz veriye anında ulaşabilmekteyiz, Hem belediyemize hem vatandaşa verdiğimiz hizmet süresindeki zaman kazancımız bizi mutlu ediyor diyerek sözlerini noktaladı.

Hem Hizmet Devam Ediyor Hem de Dijital Arşivimiz Oluşuyor

saOtobüs İşletmeleri Şube Müdürü Sn. Selami AKDENİZ ise ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan uygulamanın tüm taleplere cevap verebildiğini ve aynı zamanda geliştirmeye açık olduğundan dolayı geleceğe dair planlamalar doğrultusunda da gerekli tüm işlemlere cevap verebileceğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Hazırlanan bu uygulama hem kurum arşivi dijital ortama geçirilmiş olup hemde yeni işlemlerin dijital arşiv altında tutulması sağlanmıştır. Uygulamanın kazandırdığı faydalar arasında hangi bölgede ne kadar araç bulunmakta olduğu anında tespit edilebiliyor. Uygulama sayesinde bölgelerin kapasitesinden fazla araç bulunmakta ise gerekli planlamalar yapılarak hızlı bir aksiyon almamız sağlanmaktadır diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Daire Başkanı Sn. Ferhat BİNGÖL tüm süreci başarılı bir şekilde yöneten Universal Ekibine ve Modül Sorumlumuz Sn. Harun ÖNEL‘e teşekkür yazısı ile duydukları memnuniyeti ifade etmiştir.

TESEKKUR-KAYSERIBB

Her iki tarafında ortaya çıkan üründen memnuniyet duyması birlikte çalışmanın ve karşılıklı saygının sonucudur. Kayseri Büyükşehir Belediyesine şirketimize duydukları güvenden ve bize sağladıkları diyalog tabanlı, üretken çalışma ortamı ve anlayışı için Teşekkür ederiz.

KURUM BİLGİLERİ
KAYBB
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kayseri
Uygulanan Ürün / Hizmet
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER
ahmet-darendelioglu-1-178x178

Genel Sekreter Yardımcısı
Sn. Ahmet DARENDELİOĞLU

ferhat-bingol-1-178x178

Ulaşım Planlama Daire Başkanı
Sn. Ferhat BİNGÖL

sa2-178x178

Otobüs İşletmeleri Şube Müdürü
Sn. Selami AKDENİZ

Benzer Yazılar