Antalya Büyükşehir Belediyesi Başarı Hikayesi; E-İmza ile 7/24 Belediyecilik…

Hızlı, Etkin ve Güvenilir Belediyecilik…

Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Ruhiye SAMİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Sayın Ruhiye SAMİ, Universal’in ürünü olan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) uygulamasının getirdiği yenilik ve avantajlar ile ilgili düşüncelerini bizimle paylaştı.

Sayın SAMİ, EBYS ürünü ile ilgili “EBYS, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2006 yılından bu yana geçmeye çalıştığı ama son bir ay içerisinde Universal sayesinde devreye sokabildiğimiz bir sistem. Ne açıdan önemli derseniz, gelecek nesilleri düşünen biri olarak benim için en önemlisi, ormana ve çevreye duyarlı kağıt israfını ortadan kaldıran bir sistem. Zaman kavramını ortadan kaldırarak çok hızlı, etkin ve güvenilir hizmet vermek açısından çok büyük önem arz ediyor diye düşünüyorum.” dedi.

BAŞARI HİKAYESİNİN VİDEOSU

E-İmza ile Zaman ve Mekan Kaygısı Olmadan 7/24 Belediyecilik…

 E-İmza uygulamasına değinen Sayın SAMİ “E-imzanın en önemli özelliği, 7/24 her yerden işinizi takip edebilmektir. Evrakların ve hizmetin devamlılığını sağlayabilmek için güvenilir bir şekilde imza atarak evrakın gitmesi gereken yere zamanında ulaşarak gereğinin yapılmasını hızlandırmaktır. Buradaki en önemli şey e-imza da güvenilirliğin öne çıktığını düşünüyorum. Çünkü imza taklidi olmadan herkes kendi şifresini kullanıyor ve bu doğrultuda evrak güvenilir bir şekilde gitmesi gereken kuruma zamanında ve düzgün gidiyor. Belediyelerde mesai kavramı yoktur ve vatandaşa 7/24 hizmet vermek zorundayız. Bu açıdan da evrakın zamanında bir başka birime gitmesi o hizmetin bir an evvel başlaması gerekmektedir. E-imza bize evimizde olsak dahi mobil imza ile evrakları hiç bekletmeden zamanında ulaştırıp, hizmeti de aksatmadan güvenilir bir şekilde vatandaşa sunmamızı sağlıyor.” dedi.

Çözüm Odaklı Universal…

Son olarak Universal’e değinen Sn. SAMİ “Ben ayrıca bütün Universal personellerine teşekkür ediyorum. Hakikatten çok duyarlılar ve hassaslar. Talep ettiğimiz her konuda bize yardımcı olmaya çalışıyorlar. İsteğimiz doğrultusunda yazılımda da değişiklik yaparak uyum sağlamaya çalışıyorlar. Bu yüzden teşekkür ediyorum.” sözleri ile konuşmasını bitirdi.

KURUM BİLGİLERİ
  • Kurum: Antalya Büyükşehir Belediyesi
  • Şehir: Antalya
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı
Ruhiye SAMİ

Benzer Yazılar