ZAMBAK Ankara’da Yankı Buldu…

Başkan KOÇAL, Ankara`da Başbakanlık Müsteşarı ve Bakan Yardımcısı ile bir araya geldi. Yalova Belediye Başkanı Yakup B. KOÇAL, Zaman ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetim Sistemi`ni (ZAMBAK) Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU ile Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Mürteza BALCI`ya anlattı.

Proje ekibiyle birlikte Ankara’da sunum yapan Başkan KOÇAL, sistem hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. ZAMBAK, KAVRANOĞLU ve BALCI’dan tam not aldı. Sistemin E-devlet mantığıyla vatandaşa büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden Yalova Belediye Başkanı Yakup B. KOÇAL; “Yeni Türkiyenin en önemli bileşenlerinden biri bilgi toplumu araçlarını kullanmasıdır. Bizde bilginin harmanladığı sistem olan Zaman ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetim Sistemi’ni kullanıyoruz. Deneme yanılma yöntemiyle geliştirdiğimiz sistemi şuan başarıyla kullanıyoruz” dedi. Ulusal kanallarda ZAMBAK projesiyle ilgili yapılan yayınlar da sunumda izletildi.

E-devlet çalışmalarıyla ilgilenen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU ve Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Mürteza BALCI sistemi çok başarılı bulduklarını söyleyerek bürokrasi olarak üzerinde çalışılan sistemin Yalova Belediyesi’nde hayata geçtiğini dile getirdiler. ZAMBAK’ın yönetim açısından doğru bir sistem olduğunu söyleyen Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Mürteza BALCI; “Dünya’da yöneticilerin verdiği kararlar %5’e tekabul ediyor. Yalova Belediyesi yapmış olduğu çalışmayla %100’ü yakalamış” diye konuştu.

Benzer Yazılar