Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde FlexCity Lansmanı Yapıldı…

“Akıllı Yönetici Bilgiye Nasıl Ulaşacağını Bilendir”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin şehri daha akıllı ve güvenli yönetebilmesi için kurulacak olan Flexcity Donanım ve Yazılım Sistemi ile ilgili toplantıda önemli açıklamalar yaptı. Toplantıda akıllı yöneticinin tarifini yapan Başkan Çelik, “Akıllı yönetici bilginin hepsini bilen değil, bilgiye nasıl ulaşacağını bilen yöneticidir” dedi. Konuşmasında Kayseri’nin doğuştan akıllı olduğunu ifade eden Başkan Çelik, geçilecek olan sistemin bu durumun teyidi olacağını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin şehir yönetiminde fark yaratacağı Flexcity Yönetim Bilgi Sistemleri’nin tanıtım toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra belediye bürokratları ve ilgili personel katıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin şehir yönetiminde fark yaratacağı Flexcity Yönetim Bilgi Sistemleri’nin tanıtım toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra belediye bürokratları ve ilgili personel katıldı.

Toplantıda konuşan Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre Yaylagül, yeni sistemle tüm kentin akıllı, esnek ve güvenli yönetiminin sağlanacağını belirtti. Yaylagül, daha iyi hizmet için güvenli bir bilişim altyapısı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

Toplantıda daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin geçeceği Flexcity uygulamasını hazırlayan Üniversal Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Mehmet Özyirmidokuz sistemle ilgili bir sunum yaptı. Flexcity uygulamasının belediye personelinin işini kolaylaştırdığı gibi şehirde yaşayanların da hayatını kolaylaştıracağını ifade eden Özyirmidokuz, uygulamanın güçlü bir sistem olduğunu ve şehirdeki koordinasyonu daha iyi sağlayacağını kaydetti.

“Bu Sistemler Bilgiye Ulaşma Şansı Verir”

Toplantıyı takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de şehrin hızla büyüdüğünü ve ihtiyaçların da buna göre arttığını dile getirdi. İyi bir donanım ve yazılım için bir süredir çalıştıklarını belirten Başkan Mustafa Çelik, bu doğrultuda yapılan ihalenin ardından ihaleyi kazanan firmanın bir çalışma yaptığını söyledi. Konuşmasında akıllı yöneticinin tarifini de yapan Başkan Çelik, “Yakın zamana kadar Kayseri merkezinde beş ilçe varken, şimdi Büyükşehir Belediyemize 16 ilçe bağlı durumda. 16 ilçenin tamamına her konuda hakim olmak mümkün değil; ancak bu sistemler bunu mümkün hale getirir. Akıllı yönetici bilginin hepsini bilen değil, bilgiye nasıl ulaşacağını bilendir. Bu sistem bilgiye ulaşma şansı verir” dedi.

“Kayseri Doğuştan Akıllı”

Yeni ve entegre bir sisteme geçileceğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Bir dizi donanım ve yazılımı kullanmaya başlayacağız. İşte şehirler bu uygulamalarla akıllı şehirler oluyor. Birçok şehir akıllı şehir olmak istiyor; ancak Kayseri zaten doğuştan akıllı bir şehir. İlk SCADA sistemini, ilk akıllı imar uygulamasını biz kullandık. Yeni sistemle de bir kez daha kanıtlamış olacağız. İnşallah bundan sonra da çok daha ileri uygulamalarla fark yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: kayseri.bel.tr

Benzer Yazılar