Yalova Belediyesi’nden Kamuda Devrim!

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yılda Türkiye`de en fazla konuşulan konuların başında gelecek bir sistem üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Kamuda ilk kez uygulamaya geçirmeyi planladıkları sistemin Türkiye kadar dünyaya örnek olacağını ifade eden Kocal, projeyle ilgili 2 yıldır yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getirdi.

Yalova`daki yönetim değişikliğini herkesin konuşacağını belirten Kocal, “Toplumsal değişimlerle yaşamımıza giren unsurlar var. Bunlardan birisi de yönetim. Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiyoruz. Bunu görmek gerekiyor. Biz bunu keşfetmedik, gördük. Dünyadaki toplumsal değişimin nereye doğru gittiğini iyi okuyarak belediyede bir sistemi ortaya koymaya çalışıyoruz“ dedi.

Kocal, Yalova Belediyesindeki kamu çalışanlarında 08.00-17.00 mesaisini ortadan kaldıracak sistemi hayata geçireceklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Kamu yönetiminde adına devrim diyebileceğimiz ciddi bir dönüşüm sağlıyoruz. Yalova Belediyesinde zaman ve mekandan bağımsız bir yönetim anlayışı egemen olacak. Belediye personelinin bir kısmını yılbaşından sonra evine yollayacağız. Bu personel, işini evinden yapmaya başlayacak. Mekana, yani belediye binasına gelmesine gerek kalmayacak. Evinde bilgisayar üzerinde 24 saat iş üretebilir duruma gelecek. Bütün bu hayal gibi görünen şeyleri bitirme aşamasındayız. Sadece belediyenin geçmiş arşivlerinin dijital ortama taşınması kaldı. Bu da yapılıyor. Belediyenin bütün arşivi dijital ortamda olacak.“

Memurların bilgisayar ortamında çalışma performanslarının ortaya çıktığını belirten Koçal, “Artık belediyede 10 kişinin başına çavuş koymaya gerek kalmayacak. Çünkü biz belediyede personelin ürettiği her hizmeti otomasyon üzerinden görebilir hale geldik. Belediyedeki Ahmet, Ayşe günde kaç saat, kaç dakika, kaç saniye hangi hizmeti üretiyorsa biz bunu bilgisayar ortamında görüyoruz“ diye konuştu.

1y2y 3y

Benzer Yazılar