Vatandaşın Çağrısı Hemen Yanıt Buluyor

Kağıthane Belediyesi Çağrı Merkezi kurulduğu 2007 yılından bugüne kadar çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Kağıthane Bölgesi’nde yaşayan vatandaşların talep, öneri, şikayet ve bilgi amaçlı ulaştıkları çağrı merkezi aynı zamanda imar durumu verme, sicil güncelleme, vergi borcu öğrenme ve kredi kartıyla ödeme alma gibi görevleri üstleniyor. Ayrıca vatandaşlar belediye ile ilgili işlerinde lazım olacak evrakları çağrı merkezini arayarak belediyeye gelmeden önce öğrenme fırsatı da buluyorlar.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın çalışmalarını titizlikle takip ettiği merkez, başkanın adeta ajandası konumunda. Düzenli olarak sunulan raporlarla başkan; halktan gelen istek, öneri ve şikayetleri anında öğrenirken, çağrı merkezi belediyenin çalışmalarını yönlendirme konusunda karar verme kolaylığı sağlıyor.
Hizmete ulaşmanın en hızlı yolu: 444 23 00
Vatandaşlardan gelen çağrılara anında ve düzgün cevap verebilmek için işinde profesyonel bir ekipten oluşan çağrı merkeziyle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Kılıç, ‘Vatandaşlarımız haftanın 7 günü 444 23 00 numaralı telefonumuzu Kağıthane sınırları içerisinden ücretsiz arayabilirler. Belediyeyle ilgili her türlü konuda her zaman vatandaşlarımızın yanındayız’ dedi.

Ağustos ayında toplam 7240 telefona cevap verdiklerini belirten çağrı merkezinin süpervizörü Başak Salar, “Bilgi öğrenme, talep veya öneride bulunmak için günde ortalama 250 kişi bize ulaşıyor. Görevimiz gereği gelen telefonlardaki mevcut konuları ilgili birim müdürlüklerine aktarıyoruz. Birim müdürlerimiz vatandaşlardan gelen bu talepleri hızlı bir biçimde değerlendirmeye alıyor ve bize geri bildirimde bulunuyorlar. Burada özellikle dikkat ettiğimiz husus konunun bir an önce sonuçlanıp vatandaşa geri dönülmesi. Bu nedenle ilgili müdürlüklerimizle düzenli olarak toplantılar yapıyor, gelen talepleri kendilerine ileterek talepte bulunan vatandaşa en kısa sürede geri dönüş sağlıyoruz’’ dedi.

Vatandaşlar Ekim ayı içerisinde en çok moloz alım, adres öğrenme, evrak sorgulama ve bilgi edinme konularında çağrı merkezine ulaştı.

Benzer Yazılar