Kağithane Belediyesi Çağrı Merkezi Call Center Life – Ocak’11

Call Center Life dergisi, Ocak ayı sayısında Sizin için Seçtiklerimiz bölümünde Kağıthane Belediyesinde görev yapan Çağrı Merkezi Supervisorü Başak SALAR  ile bir röportaj gerçekleştirdi.

BasakSALAR1-192x240(2)Başak SALAR
Kağithane Belediyesi Çağrı Merkezi
Supervisor

2010 yılıda yaşadığınız ilginç bir çağrı merkezi anınızı paylaşırmısınız? Kağıthane Belediyesi Çağrı Merkezi olarak vatandaşın kendi ilçesi sınırları içerisindeki belediyecilik anlamındaki tüm talep ve şikayetlerini karşılayıp çözümlenmesini sağlıyoruz. Bu tür talepler dışında zaman zaman çok ilginç aramalarla da karşılaşabiliyoruz. Örneğin; 2010 yılının ilk aylarında akşam saatlerinde bir kent sakini çok heyecanlı bir şekilde çağrı merkezimizi aradı. Belediye ile ilgili bir talebi ya da şikâyeti olacağını düşündüm ve ‘buyurun size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim; çocuğunun yarın okula bir ödev yetiştirmek zorunda olduğunu ve evde internet bağlantısı olmadığını söyledi. Kısacası ödevi birlikte telefondan yapmamızı istiyordu. Yaklaşık 10 soruluk bir ödevdi ve biz bu ödevi telefonda birlikte yaptık. Ertesi gün çağrı merkezimizi arayıp, ‘Hayır bu konu bizimle alakalı değil’ diyerek geri çevirmediğimiz için teşekkür etti.

Sizin için, 2011 yılında “yapılacaklar” listesinin ilk maddesi nedir?

2011 yılında yapılacaklar listesinin başında 444 23 00 ile daha çok vatandaşa ulaşmak yer alıyor. Çünkü insanların gözünde belediyelerde yapılan her işlem için bürokrasi engeli olduğu düşüncesi var. Bizler Kağıthane Belediyesi Çağrı Merkezi olarak ;telefonda aldığımız talep ve ürettiğimiz çözümler ile birlikte, insanlara evinin rahatlığında ya da işlerinin yoğunluğunda belediyeyi ayaklarına getirmeyi vaat ediyoruz.Ve bunu başarıyoruz.

Aşağıdaki çağrı merkezi terimlerinin size ne ifade ettğini en fazla 1 veya 2 kelimeyle özetler misiniz?

Response Time: Güleryüzlü kentliler.
Answered Call: Vatandaş memnuniyeti
Talk Time: Kağıthaneyi dinliyoruz.

Benzer Yazılar