Kağıthane Belediyesi Akıllı Duvar Uygulamamız

Vatandaşlara daha hızlı ve kolay hizmet sunmak için Türkiye`de ilk kez Bilgi Duvarı Projesini hayata geçiren Kağıthane Belediyesi Kentli Servisi yeni görünümüyle dikkat çekiyor.

Teknolojinin her geçen gün daha da yaygınlaştığı günümüzde teknolojik altyapısını sürekli geliştiren ve uygulamaları ile vatandaşların günlük yaşantısını kolaylaştıran Kağıthane Belediyesi yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

1bilgi

Teknolojik altyapısı ile Türkiye`nin en önde gelen belediyelerinden biri olan Kağıthane Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğünce kurulan Bilgi Duvarlarıyla vatandaşlar hem ilçeyi daha yakından tanıma imkanı buluyor hem de bir çok hizmete kolayca erişim sağlıyorlar.

Kurum içerisinde kurulan Bilgi Duvarı sayesinde vatandaşlar borç ödeme, imar durumu sorgulama, dilekçe takibi yapma ve bilgi edinme başvurusunda bulunma gibi işlemlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Hayata geçirdikleri örnek projeleri ve teknolojik gelişimleri halka yansıttıklarını belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Vatandaşa verdiğimiz hizmetin daha hızlı ve kaliteli olması için teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Kurduğumuz Bilgi duvarları ile bize gelen vatandaşlar işlemleri için gideceği birimi ya da yapılan işlemin sürecini öğrenmek için kendilerini yönlendirecek birilerine gerek duymuyor, istediklerine daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşıyorlar. İstek, öneri ve şikayetleriyle ilgili online olarak yeni başvuruda bulunuyor ve yapılan başvurunun anlık olarak sürecini takip edebiliyorlar. Hizmet almak isteyen vatandaşlarımız yatırım faaliyetlerini görebiliyor, otomatik imar durumu sorgusunu yaparak çıktısını alabiliyor. Belediyenin güncel ihalelerini ve detaylarını takip edebiliyor, teknolojinin sınırlarının zorlanarak hazırlanmış olan kent rehberinde adres, ada, parsellerle ilgili detaylı sorgulama yapabiliyorlar” dedi.

Dileyen ilçe sakinleri yapılan hizmetlerden memnun olup olmadıklarını anlamak için Kentli Servisi’nin içine konulan ve 3 kısa sorudan oluşan Dijital Anketi doldurabilecekler.

Kağıthaneliler belediyeye ait tüm vergi ve harçları kredi kartlarıyla ödeyebildiği gibi Kağıthane’nin tarihi, turistik ve önemli yerlerini 360° sanal turla gezebiliyor, belediyeyle ilgili haberleri takip ediyor, tanıtım videolarını görebiliyorlar.

Benzer Yazılar