Genel Müdürümüz Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ Bloomberg HT – Kentsel Dönüşüm Rehberine Konuk Oldu

Genel müdürümüz Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ Bloomberg HT kanalında Kentsel Dönüşüm Rehberi programında, “Yerel yönetimlere ve Altyapı kurumlarına bilgi sağlayan ve günlük işlerini yaparken ihtiyaç duydukları bilgi teknolojileri sunan bir firmayız“ sözleri ile UNIVERSAL’in yaptığı işlerden bahsederek sözlerine başladı. Sözlerine, bu sistemleri kullanarak yerel yönetimlerin vatandaşa sağlayabildiği hizmetleri ve analizleri, tabu Takbis entegrasyonu ve Altyapı çözümlerimizden bahsederek devam etti.

Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ, Kentsel dönüşüm yasasında belediyelere büyük görevler düştüğünden ve kentsel dönüşüm deyince insanlarda sadece depreme karşı dönüşüm algılandığından bahsetti. Samsunda yaşanan sel felaketi örnek vererek, Statik hesaplarınızın çok iyi olması sizin doğal afete maruz kalmayacağınız anlamına gelmediğini eğer dere yatağına ev yapılırsa, konut yapılırsa bu sorunla karşılaşılmasının kaçınılmaz olduğunu altını çizerek belirtti. Programda, eğer dere yatağına ev yapılırsa yağmurun artışı ile orantılı olarak su taşkınlarının meydana geldiğini ve bunu gerçek zamanlı bir sel taşkın simülasyon videosu göstererek nasıl afete dönüştüğünü gösterdi.

İstanbul’daki bir ilçenin kentsel dönüşüm ile ilgili tematik haritarını da gösteren Mehmet Bey, zemin haritalarını göstererek hangi bölgelere bina yapılmaması, hangi bölgelerde konut yapılaşmasının müsait olduğunu anlattı ayrıca kat adedi, kullanım türü, ruhsatlı binalar gibi tematik haritaları da göstererek doğru adımların önemini vurguladı.

Son olarak UNIVERSAL’in kentsel dönüşümde ki rolünden bahseden Mehmet bey, Kentsel dönüşümde bilgi hazırlanılması, istenilen bilgilerin istenilen formatta verilmesi, hem CBS hem de sözel anlamda yeteneğimizin, teknolojimizin, know how’ımızın ve çok değerli verilere sahip olmamızdan bahsederek sözlerini bitirmiştir.

Benzer Yazılar