Bilgi Duvarıyla Çözüme Dokunun…

Diyelim ki yolunuz belediyeye düştü, öneri ya da talepte bulunmak istediniz. Hangi birime gidilecek, kiminle görüşecek ya da daha önceden yaptığınız bir işlemin hangi aşamada olduğunu öğrenmek istiyorsunuz. Bütün bunlar için öncelikle nereye gideceğiniz konusunda sürekli sizi yönlendirecek birisini bulmak, bulduktan sonra onun yönlendireceği yere gitmek, sıra varsa beklemek, sıranız geldiğinde ise yaptığınız başvurunun tamamlanıp başka bir yere gönderildiğini öğrenmek…
Hemen hemen her kurumda görülen bu işleyiş Kağıthane Belediyesi’nde artık çok kolay.
Neden mi?
Çünkü ilklerin belediyesi Kağıthane, vatandaşlara daha hızlı çözüm sunmak ve işlerini kolaylaştırmak için Türkiye`de ilk kez Bilgi Duvarı Projesini hayata geçirerek Zamanı Hizmete Dönüştürdü.
Kağıthane Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğünce projelendirilerek uygulaması başlatılan ve hizmette bir reform özelliği taşıyan Bilgi Duvarları’nda işlem yapan vatandaşlar, artık istediklerine daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşıyorlar.
Belediyenin İmar Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğünün önünde kurulan akıllı duvarlarda neler mi yapabileceksiniz? İşte belediyeye gelerek Bilgi Duvarı’nın dokunmatik ekranına bastığınızda hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar.
İstek, öneri ve şikayetlerle ilgili online olarak yeni başvuruda bulunacak, yaptığınız başvurunun anlık olarak sürecini izleyerek takip edebileceksiniz. Yatırım faaliyetlerini görebilecek, otomatik imar durumu sorgusunu yaparak çıktısını alabileceksiniz. Belediyenin güncel ihalelerini ve detaylarını takip edebilecek, teknolojinin sınırlarının zorlanarak hazırlanmış olan kent rehberinde adres, ada, parsellerle ilgili detaylı sorgulama yapabileceksiniz. Daha bitmedi. Belediyeye ait tüm vergi ve harçları kredi kartınızla ödeyebilir, Kağıthane’nin tarihi, turistik ve önemli yerlerini 360° sanal turla gezebileceksiniz. Belediyeyle ilgili haberleri takip edecek, tanıtım videolarını görebileceksiniz.
Teknolojiyi vatandaşın hizmetine sunan Kağıthane Belediyesi, şimdilik iki olan Bilgi Duvarları’nın sayısını en kısa sürede yaygınlaştırma kararı aldı.
Hayatı kolaylaştıran Bilgi Duvarıyla ilgili bilgi veren Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, vatandaşa hizmet verirken teknolojinin bütün imkanlarından faydalandıklarını belirterek ” Amacımız vatandaşımıza en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmak. Bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bilgi Duvarları, kurumumuzdaki işlemleri hızlandıracak” dedi.

Benzer Yazılar