Universal’de Uluslararası CBS Haftası Kutlamaları Yapıldı

CBS Haftası

Dünya çapında kutlanan CBS Haftası, bu yıl 16 Kasım 2016 tarihinde Universal Bilgi Teknolojileri şirket merkezinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

14 Kasım Pazartesi günü başlayan etkinliğimize Genel Müdür Yardımcımız Umut ZAİM katılım sağladı. Etkinliğin ilk gününde Sayın Umut ZAİM ve kıdemli danışmanımız Sevda Gül ERTÜRK yaptıkları konuşmalarda CBS gününün anlam ve önemine değinirken, CBS teknolojisinin kullanımının kamu ve özel sektör alanında yürütülen projelerde çok önemli olduğunu vurguladılar. Etkinliğe CBS uzmanı Tevfik Çağrı DURAL’ın “ESRI Story Maps” uygulaması ile hazırladığı CBS’nin tarihi sunumu ile devam edildi. Günümüzde CBS’nin yeni trendlerinden biri olan Geodesign tanımını, tarihçesi, çevre ve toplumuna katkısı, uygulama yöntemleri ve Dünya’da gerçekleştirilen önemli Geodesign projeleri ile ilgili sunum yardımcı danışman Selda ERDOĞAN ve CBS Uzmanı Murat DEMİRCAN tarafından gösterilmiştir. Sunumlar sonrası yapılan söyleşide iş geliştirme yöneticisi A. Özgüray AYDIN CBS’nin hidrolik modelleme, sel ve taşkın yönetiminde önemini ve birçok çevre projelerinde kullanım örneklerini belirtirken, elektrik mühendisimiz Onur KORKUT, CBS’nin elektrik dağıtım ve üretim projelerinde önemini vurguladı. Ayrıca kıdemli yazılım mimarımız Murat ÖNGÜDÜ ve iş analistimiz Emin EROĞLU söyleşimize katılarak bilişim ve CBS teknolojilerinin sürekli geliştiği günümüzde teknolojiyi iyi takip etmek ve uygulamaları iyi tanıyarak Ar-Ge çalışmalarının da yapılması gerektiğini vurguladılar.

Etkinlik süresince gerçekleşen sunum ve söyleşiler sonrasında katılımcılar hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinliğin son bölümünde bütün katılımcılar ile birlikte Piri Reis temalı CBS pastası kesildi ve Dünya temalı hazırlanmış kurabiyeler ikram edildi..

45

Benzer Yazılar