15-16 Ocak’ta Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresindeyiz

TBB tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı katkılarıyla 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek olan “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”nde Universal Yazılım A.Ş. olarak Z30A-C standımızda yer alacağız.

Akıllı Şehir teknolojilerinin sergileneceği etkinlikte ülkemizden ve dünyadan Akıllı Şehir uygulama örnekleri sergilenecektir. Modern şehir yönetiminde ve yaşamında yenilikler sunan, klasik belediyecilik anlayışını değiştiren Akıllı Şehir teknolojileri çeşitlenerek yaygınlaşmaktadır. Basit bir sensörle başlayan Akıllı Şehir kavramı artık günümüzde başlı başına bir sektör olma yolunda hızla ilerlemektedir. Belediyecilik anlayışını da kökten değiştiren yeni teknolojiler ve uygulamalar ile şehirlerin ve şehir yaşamının daha kolay, sağlıklı, verimli ve güvenli olması hedeflenmektedir. Sensörlerden ve uygulamalardan gelen anlık veri akışıyla oluşan bilgilerin analizi (Big Data / Deep Data) sonucunda elde edilen veriler geleceğin şehirlerini kurmada önemli bir rol oynayacaktır. Sadece “akıllı” değil aynı zamanda “öğrenebilen” şehirleri de hedefleyen “Akıllı Şehir” teknolojileri ile bilgisayarlar günlük yaşamımıza daha çok girecektir.

İki gün sürecek bu etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. İlk ağızdan anlatılacak teknolojileri ve uygulamaları görme ve kıyaslama olanağı sunan bu etkinliğe sizleri de davet ediyoruz.

Benzer Yazılar