Universal Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde

_DSC9792b

Bu yıl 4.sü düzenlenen “Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” (WICS) Türkiye’den ve Dünya’dan birçok yerel yönetimlerin katılımıyla 13 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Konusunda uzman kişi ve firmaların katılımı ile gerçekleşen etkinlikte gün boyunca düzenlenen oturumlarla ülkemizde ve Dünyada ki “Akıllı Şehir Uygulamaları” örnekleri ile anlatıldı ve tartışıldı. Katılımcıların konuşmalarının odak noktası olan soru “Artarak devam eden Akıllı Şehir uygulama ve teknolojilerinin gelecekte şehirlerimizi ve şehir yaşamlarımızı olumlu yönde nasıl etkileyeceği?” oldu.

Universal Yazılım A.Ş. olarak “Akıllı Şehirler için Çözümler” sloganımızla zirvede ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk. Akıllı Şehir çözümlerimizin ve uygulamalarımızın sergilendiği standımızı birçok yerli ve yabancı kamu ve özel sektör temsilcisi ziyaret etti. Universal olarak sektöre ve şehirlere bu kapsamda sunmuş olduğumuz çözümler ziyaretçilere anlatıldı ve deneyimlerimiz paylaşıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Lütfü SAVAŞ ve Universal Genel Müdürü Sn. Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ

Akıllı Şehir Çözümleri kapsamında geliştirdiğimiz FlexCity Akıllı Şehirler Uygulama Platformu‘nu kullanan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Sn. Lütfü SAVAŞ ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Sn. Murat HAZİNEDAR etkinlik boyunca çeşitli panellerde şehirlerinde faaliyete geçirdikleri uygulamaları örneklerle anlattılar. Genel Müdürümüz Sn. Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ etkinliğin ana konusu olan “Akıllı şehirler ve akıllı şehirlerin insan yaşamındaki yeri” üzerine bir röportaj vermiştir.

Benzer Yazılar