Universal Ar-Ge Ekibi Amsterdam’da Akıllı Şehir & Üniversite İşbirliğini İnceledi

Universal Ar-Ge Ekibinin Amsterdam’da 2. gününde görüşmeler hızla devam etmektedir.

2.Gün görüşmelerinde Amsterdam World Trade Center Tower binasında yer alan Amsterdam Belediyesinin ofisinde; Amsterdam Yatırım Ajansı Genel Müdürü Mustafa Tanrıverdi ile görüşüldü.

Amsterdam Science Parkta bulunan Makerversity ve Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ziyaret edilmiştir. Makervesity de Akıllı Şehir uygulamaları yerinde incelenmiştir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Prof. Nanda Piersma ile gerçekleşen görüşmelerde ise Kentsel yönetim ve disiplinler arası araştırma programı hakkında bilgi alındı. Prof. Nanda “Urban Analytics” konusunda yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bu kurumlar yaptıkları çalışmalar ile;

  • Yoksulluk,
  • Mahalle güvenliği,
  • Şehir düzeni,
  • Büyük şehirlerde çıkan karmaşık ve zor olan sorunların çözümüne odaklanmıştır.

Bu konularda canlı atölye çalışmaları gerçekleştirilmekte ve sonuçlar bilgisayar ortamında analiz edilmektedir. Daha iyi yaşam koşulları sağlamak amacına yönelik olarak kullanılan teknolojilerin Akıllı Şehir kavramını ne kadar güçlendirdiği ve değer kattığı yerinde gözlemlenmiştir.

Yapılan görüşmelerde Universal’in ülkemizde yaptığı Akıllı Şehir uygulamaları hakkında canlı sunumlar yapılmış ve örnekler verilmiştir.

Benzer Yazılar