Universal Ar-Ge Ekibi Akıllı Şehir Amsterdam’da

Amsterdam Universal

Universal Belediye Çözümleri ve Ar-Ge Ekibi Akıllı Şehir uygulamaları kapsamında yerinde ziyaretlerde bulunmak üzere Amsterdam’a gitti.

Genel Müdür Yardımcımız Sn. Adnan ÖZYİRMİDOKUZ, Ar-Ge Direktörü ve Belediye Çözümleri Baş Danışmanı Sn. Adem SELLER ve Ar-Ge Uzmanımız Doktora Öğrencisi Bilgisayar Mühendisi Serkan ALTUNTAŞ MSc SmartCity Çalışmaları kapsamında 1 hafta sürecek Amsterdam ziyaretine başlamışlardır.

İlk gün gerçekleşen toplantılarda Amsterdam Science Park‘ta yer alan Amsterdam SmartCity Platformu ve ilgili bazı firmalarla birebir görüşmeler gerçekleştirilerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuş ve iş birliği olanakları konuşulmuştur. Bu kapsamda platform yetkilileri Nancy Zikken (Community Manager), Carlien Roodink, Akıllı şehirler için sensörler üreten 30Mhz firması Ceo’su Jurg Van Vliet ile Akıllı Şehir uygulamaları incelenmiş ve Amsterdam şehrine katkıları gözlemlenmiştir.

Ekibimizin Hollanda ziyareti yoğun program dahilinde hafta sonuna kadar devam edecektir. Bu kapsamda Amsterdam Belediyesi ziyaret edilecek ve SmartCity uygulamaları yerinde görülecektir.

Benzer Yazılar