HATAY B.B.’de MUBİM Uygulaması Devreye Alınıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) kentin gelişiminde ve sorunların giderilmesinde önemli bir rol oynayacak olan MUBİM Uygulamasını hizmete sokuyor. HBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı için geliştirdiğimiz MUBİM uygulaması ile vatandaşlardan gelen sorunlar muhtarlar tarafından sisteme iletilerek en doğru, hızlı ve aracısız şekilde ilgili iş birimine ulaştırılacaktır.

Muhtarlık Bilgi Sistemi (MUBİM) sayesinde, belediye ile vatandaşlar arasında köprü görevi yapan muhtarlar, kendileri için özel olarak hazırlanmış HTML sayfalar aracılıyla, mahallelerindeki ve ilçesindeki talep ve şikâyetleri internet ortamında, masaüstü veya tablet yardımıyla HBB’ye iletebilecek.

MUBİM sisteminde toplanan talepler, FlexCity e-Masa uygulaması ile ilgili birimlere iletilerek talepler değerlendirilecek, gerekirse başka bir bildirim ile birleştirilebilecektir.  Sorumlu daire başkanlıkları ve yetkililer tarafından yapılan değerlendirmeler, talebi ileten muhtara en geç 10 gün içerisinde geri bildirim ile gönderilecektir. Eğer işlem gerçekleştirilmeyecek ise gerçekleşmeme nedeni açıklanarak bilgilendirme yapılacak. Yapay Zeka ve Kural Motoru ile entegreli bir çalışma olan MUBİM eğitimleri ilgili personellerle gerçekleşmiştir. Muhtarların konuyla ilgili eğitim almasının ardından uygulamaya konulacak.

Harita ile entegre bir şekilde çalışan bu uygulama ile muhtar konum bazlı istek ve şikayet bildiriminde bulunabildiği gibi, istek ve şikayetlerini, toplu halde, kendisine özel tasarlanan çalışma masasındaki harita üzerinde görüntüleyebilecektir. Muhtarlık tarafından SMS yoluyla iletilen talep ve şikayetler de aynı şekilde işleme alınıp izlenebilecektir.

Örnek Ekran Görüntüleri

Benzer Yazılar