ESRI Utility Workshop 17 Mayıs 2017 Tarihinde Gerçekleştirildi

Umut Zaim

ESRI Türkiye tarafından “Altyapı Çözümlerinizde Esri ile Güçlenin” başlığıyla 17 Mayıs tarihinde düzenlenen Elektrik ve Gaz dağıtım firmalarına yönelik workshop İstanbul’da gerçekleştirildi. Esri Global’den İş Geliştirme Müdürü Chrystelle Ourzik ve Altyapı Hizmetleri Teknik Danışmanı Hunter West’in sunumlarıyla katıldıkları etkinliğe elektrik ve gaz dağıtım faaliyetleri gösteren şirketlerin yöneticileri ve ilgili kullanıcıları yoğun ilgi gösterdiler.

Etkinlikte Microsoft ve SAP gibi ESRI’nin Global Stratejik İş Ortağı olan firmalar da sunumları ile yer aldılar. Altyapı Çözümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Sn. Umut ZAİM firmamız adına yaptığı sunumda, ülkemizde yapılmış olan en büyük ve kapsamlı Utility CBS projelerine imza atan firmamızın sektöre yaklaşımını ve çözümlerini katılımcılarla paylaşmıştır. Web tabanlı CBS Varlık Yönetimi uygulamamız ile dağıtım şirketlerinde kullanılmakta olan Abone, Çağrı Merkezi, Stok, Bakım/Onarım, OSOS, Araç Takip, SCADA/DMS/OMS gibi uygulamaları entegre ettiğimiz çözümler, ülke coğrafyamızın %60‘ından fazlasına elektrik ve gaz sağlamakta olan dağıtım şirketlerinde başarı ile uygulanmaktadır.

Trafo Detay ŞemasıSunumunda Universal’in dağıtım şirketlerine özel olarak ESRI platformunda geliştirdiği xMap web + mobil uygulamaları ile  Geonis uygulama platformunu anlatan Sn. ZAİM, halen devam etmekte olan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (Yedaş) Kurumsal CBS Projesi kapsamında gerçekleştirilen temel şebeke fonksiyonlarından ve CBS – SAP entegrasyonlarından örnekler de verdi.

Firmamız tarafından gerçekleştirilen çözümlerle sahadan offline çalışma, kural ve yetki bazlı çalışma, Tekhat şeması, Upstream/Downstream şebeke analizleri, trafo detay şemaları, çizim ve görüntüleme araçları örnekleriyle gösterilmiştir.

Benzer Yazılar