ESRI UC 2017’de Yedaş Sunumu

San Diego’da devam etmekte olan ESRI 2017 UC konferansında yer alan Altyapı ve Enerji Bölümünde (Operation Intelligence) Türkiye’den Yedaş sunum yapmıştır. Sunumu Yedaş adına Projeler Koordinatörü Sn. Taner FENERCİ gerçekleştirdi.

Yedaş’ta Universal tarafından yürütülmekte olan “CBS Tabanlı Varlık Yönetim Sistemi ve SAP/ERP Entegrasyonu” projesi kapsamında üretilen ve kullanılan uygulamaların tanıtıldığı sunumda; projenin amacı ve elde edilecek fayda anlatılmıştır.

YEDAŞ, 42.000 km² alanı kapsayan sorumluluk sahasında bulunan 5 il, 66 ilçe, yaklaşık 3.000 köyün Dağıtım Şebekesi işletme ana verileri, müşteri ana verileri ve bunlara bağlı olan coğrafi veriyle ilişkili bütün süreçlerini SAP ERP, CRM, SAP IS-U ile– SAP HANA teknolojisi üzerinden Gerçek Zamanlı Entegrasyon ile yönetmeyi amaçlamaktadır. Bu proje Universal Bilgi Teknolojileri tarafından halen yürütülmekte olup tamamı gerçekleştiğinde YEDAŞ Avrupa’da operasyonel mükemmellik ve kalite hedefine doğru önemli bir adım atmış olacaktır. Varlık verileri ve iş süreci verileri SAP-CBS tabanlı coğrafi veri ile gerçek zamanlı olarak verimli bir şekilde yönetilecek ve hizmet kalitesi en üst düzeye yükseltilecektir. Bu projede ESRI, Geocom, SAP ve Universal Masaüstü Uyarlamaları ve Konferans Açılış Oturumunda ESRI Başkanı Jack DANGERMOND tarafından yapılan konuşma ve sunumda yer alan Universal’in xMap ürünü kullanılacaktır.

Benzer Yazılar