Yozgat Belediyesi, EBYS ile FlexCity Platformuna Geçişte İlk Adımını Attı

Yozgat EBYS

Yozgat Belediyesi, Nisan ayı itibariyle mevcut otomasyon sistemi u.KBS ile entegre çalışan FlexCity E-Masa ürününü devreye alarak bu konuda adım atan ilk kurum olma özelliğini kazanmıştır. Başkan Yardımcısı Sn. Talip KARSLIOĞLU‘nun katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısında EBYS’nin önemi ve kuruma sağlayacağı faydalar konuşulmuştur. Özellikle bu sayede işlerin daha etkin, hızlı ve verimli yapılmasına ek olarak sağlanacak kağıt tasarrufuna vurgu yapılmıştır.

Bu sayede Universal ürünü olan mevcut otomasyon sistemi ile kişi, adres, personel ve organizasyon gibi bilgiler entegre edilmiş olup devreye alınmıştır. E-Masa geçişi ile Yozgat Belediyesi e-imza kullanımına da geçmiş olup, artık evraklarını tamamen dijital ortamda oluşturup kurum içi ve kurum dışı olmak üzere yazışmalarını E-Masa üzerinden yapmaya başlamıştır.

Belediye çalışanlarının projeye olan ilgi ve heyecanları sürecin hızlıca uygulamaya geçmesinde büyük rol oynamıştır. Bu süreçte öncelikle üst yöneticiler olmak üzere tüm kurum personellerine Proje sorumlumuz Mehmet KARACA ve EBYS uzmanı Kerem KÜL tarafından detaylı eğitimler verilmiştir.

EBYS ile birlikte dijital arşivde e-masa ürünü ile bütünleşik olarak uygulamaya geçirilmiştir. Elektronik ortamda oluşturulan tüm evraklar resmi yazışma kurallarına göre üretilip standart dosya planı kapsamında arşivde tutulmaktadır.

Projeye tüm sürecinde destek veren Belediye Başkanı Sn. Kazım ARSLAN başta olmak üzere tüm yönetici ve personellere katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

toplantı

Benzer Yazılar