Muğla’da Vatandaş Değil “İş” Dolaşıyor; Yeni İş Süreçleri Devreye Alındı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünce daha önce gerçekleştirilen, süreç bazlı, Evsel Katı Atık Toplama ve Bertaraf Bedeli entegrasyonunun ardından şimdi de Su Durum Belgesi ve Bağlantı Belgesi başvuru süreçleri devreye alınmıştır.

13 ilçe belediyesi tarafından kullanılacak olan süreçler sayesinde Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan  Avrupa Birliği Uyum Yasaları kapsamında  gelişmişlik düzeyi yüksek kentlerin bir ölçüsü olarak alt yapı ve üst yapı  hizmetlerinin bütünleşik, tek elden ve etkin bir şekilde verilmesi de sağlanmış olacaktır.

Yeni uygulama ile; Bina Ruhsatlandırma işlemlerinin bir parçası olan  Kanal Bağlantı İzni ve Ödeme işlemleri için MUSKİ’ye şahsen müracaat etmek durumunda olan vatandaşlar, FlexCity Uygulamamızın sahip olduğu entegrasyon ve süreç araçları sayesinde Bina Ruhsatı Başvurusu esnasında Kanal Bağlantı Başvurularını oldukları yerden yapabilecek, başvurularını elden takip etmeleri gerekmeyecektir. Süreç bazlı entegrasyonlar ile kurumlar arası iş akışlarının kesintisiz bir şekilde akması sağlanmış, vatandaşın kurumlar arasında dolaşması engellenmiş, müracaat ettiği kurumda, tüm işlemlerinin tamamlanması sağlanmış olacaktır.

Dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi ile 13 ilçe belediyesi arasında yapılan ortak süreç uygulamaları zenginleşerek, tüm kenti birbirine bağlayan, kesintisiz hizmetleri kullanılarak, yaşam kalitesi ve hizmete erişim kolaylığı alanlarında, Muğla Büyükşehir Belediyesi öncü olma özelliğine devam ettirecektir.

Benzer Yazılar