Konyaaltı’nın İncisi Boğaçay Projesi Tanıtıldı

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes TÜREL, Antalya’nın ‘’çılgın projesi’’ diye tanımladığı Konyaaltı Boğaçay Projesi’ni tanıttı. Projenin Altyapı konularındaki teknik açıklamaları, Prof.Dr. Hasan Zuruhi SARIKAYA moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Projeye katkı sağlayan akademisyenler, mühendisler ve yerel halkın katılımlarıyla gerçekleşen sunumda, Konyaaltı Boğaçay Projesi’nin Antalya tarihinin akışını ve ufkunu değiştireceği vurgulandı.

Şirketimizde Hidroloji Mühendisi olarak çalışmakta olan Sn. A.Özgüray AYDIN’ın yapmış olduğu teknik sunumunda, Boğaçay Havzası’ndaki mevcut taşkın risklerinin belirlenmesi için yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Özgüray AYDIN, bölgedeki taşkın konularını ele alan sunumunun akabinde, Tuzlu Su Girişimi ile ilgili yaptığımız faaliyetler, mühendislik çalışmaları ve modellemeler hakkındaki sunumuna geçti.

Sunumlar bittikten sonra yöneticilerden, basından ve ilgililerden gelen sorular cevaplandırılarak Boğaçay Projesi Tanıtım Toplantısı tamamlandı.

 

Benzer Yazılar