Kocasinan Belediyesi de EBYS Kullanıcıları Arasına Katıldı

Kocasinan Belediyesi

2018 Yılı itibari ile Kocasinan Belediyesinde başlatmış olduğumuz FlexCity projesi kapsamında 21.03.2018 tarihinde Elektronik Belge Yönetim Sistemi devreye alınmıştır. Bu kapsam da kurumda 326 adet aktif EBYS kullanıcımız bulunmaktadır.

Bilgi İşlem Müdürü ve Adem Seller

Kocasinan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Sn. Mehmet Sami ÇAPACIOĞLU yaptığı açıklamada; Belediyemizde dökümanların geleneksel yöntemlerle muhafaza edilmesi, işlemlerin yavaş yürümesine, dosyalama sürecinde hata yapılmasına ve dolayısıyla erişim sorunlarının yaşanmasına neden olabilmekteydi. FlexCity ile Elektronik Belge Yönetim Sisteminin (EBYS) devreye alınması ile birlikte artık bilgiye daha kısa sürede erişim sağlayabildiklerini, uyarı sistemi aracılığıyla hata riskinin azalarak, iş gücü performansının arttığını ve dolayısıyla kurumsal verimliliğe katkı sağlamış olduklarını belirtti. Ayrıca içeriden veya dışarıdan, doğru bilgi ve belgeye erişimin mümkün olan en düşük maliyetle sağlayabildiklerini belirten Bilgi İşlem Müdürü, gerekli dağılımların dengeli ve adil biçimde yapıldığını, böylelikle kurumsal faaliyetlerin etkin bir biçimde işlemesine katkıda bulunabildiklerini söyledi. Kayıtlı bilgilere olabildiğince etkili ve hızlı bir biçimde ulaşılarak işleme alınabilmesinin vatandaş tarafından da memnuniyetle karşılandığını belirten Sn. ÇAPACIOĞLU, fiziksel arşivlemede de yangın, su taşkını, nem, ısı, hırsızlık ve yetkisiz müdahale gibi risk faktörlerine karşı geleneksel depolama alanlarının korunmasının, elektronik depolamaya oranla daha güç olduğunu ama Digital Arşivleme ile birlikte bu risklerinde önüne geçtiklerini belirtti.

Başarıya giden yolda ekipçe çalıştıklarını belirten Sn. ÇAPACIOĞLU toplu bir fotoğraf çektirerek ekibine teşekkürlerini iletti.

Bilgi İşlem Ekibi

Benzer Yazılar