Büyükçekmece Belediyesinde Yeni Uygulama “KEP ile Ödeme Emri”

newupdatesv2

Önceki haberlerimizde aktardığımız üzere Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) kullanımına başlayan Büyükçekmece Belediyesi, KEP ile Ödeme Emri göndererek işlemlerini daha hızlı ve daha az maliyetle yapmaya başladı. Kısa sürede FlexCity ile entegre edilen KEP sayesinde iş gücü kaybının önüne geçildi.

Bilgi İşlem Müdürlüğünün yürüttüğü uygulama Mali Hizmetler Müdürlüğü İcra servisinde de kullanılmaya başlandı. Aylık ortalama 25.000 ila 30.000 TL tutan posta masrafı 2.000 TL gibi bir rakama indirildi. Sadece 1 serviste kullanıma başlanmasıyla sağlanan bu başarının ardından diğer servislerde de sistemi devreye almak için çalışmalar hızlandırıldı.

Büyükçekmece Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün yaptığı açıklamada: “İşlem maliyetlerinin düşmesinin yanı sıra işlem süreleri de hızlandı. Eskiden bir işlem için evrağın 14 farklı kuruma gönderildiği,  hazırlık ve posta süreleri ile sürecin uzadığı ve bu nedenle yaklaşık 1 ayda tamamlandığı, şimdi ise KEP sayesinde 1 gün içerisinde işlemlerin tüm birimlerden sonuçlanarak tamamlanabildiği” aktarıldı.

Evrakların saklanması, birimler arası gönderimleri ve sonuçlanması gibi süreçlerin tamamen dijital ortamda olmasının hem zaman hem de kağıt israfını ortadan kaldırdığı belirtildi.

Benzer Yazılar