Büyükçekmece Belediyesi’nde Artık Herşey FlexCity ile…

FlexCity ile Büyükçekmece Belediyesi Daha Hızlı

Universal Bilgi Teknolojileri, Büyükçekmece Belediyesi’nde gerçekleştirdiği FlexCity uygulaması’nın 26.05.2016 tarihinde “Resmi Kesin Kabul Belgesi”ni alarak, uKBS müşterilerimizden FlexCity uygulamasına geçiş yapan ve FlexCity’nin yeni arayüzü olan xAny’yi kullanan ilk ilçe belediyesi olmuştur.

FlexCity Projesi bünyesinde Universal proje ekibinin desteği ile birlikte, 8 adet iş süreci tasarlanıp başarıyla devreye alınmıştır. Proje kapsamında “Belediye Gelirleri Sistemi”, “Muhasebe”, “Varlık Yönetimi” ve “İnsan Kaynakları” gibi önemli idari modüllerinde bulunduğu 33 adet modül Belediye gereksinimleri doğrultusunda geliştirilip, sorunsuz bir şekilde devreye alınmıştır. “EBYS”, “e-İmza” ve Mobil İmza” (TAKBIS, NVI, E-Devlet ve PTT gibi) sistemlerinin resmi kurumlarla entegrasyonları yapılarak, “Kurum Bilgi Meydanı (Portal)” ve “e-Belediye” web uygulamaları büyük beğeni görmüştür. Eğitim uzmanlarımızın, belediye personelleri ile ortak çalışmaları sayesinde, kesintisiz eğitim ve destek ilkesiyle kurumun hep yanında olmuştur.

Kağıtsız Belediyecilik

Büyükçekmece Belediyesi proje kapsamında 5070 sayılı kanun gereğince e-İmza ve Mobil İmza ile tanışarak kağıtsız belediyeciliğe geçiş yaptı. xAny’nin güçlü EBYS çatısı altında “ihale evrakları”, “satın alma evrakları”, “haciz varakaları”, “ihbarname” ve “ödeme emirleri” de dahil olmak üzere tüm resmi belgeler elektronik imza ile imzalanmaktadır. Böylelikle tonlarca kağıt israfının önüne geçilmiş, hem ekonomik hem de ekolojik tasarruf sağlanarak Büyükçekmece’nin doğa dostu belediyecilik imajını güçlendirmiştir.

FlexCity ile Her Zaman ve Her Yerde Çalışmak Mümkün

Tüm otomasyon ve EBYS yapısına web’den ulaşmanın konforunu yaşayan Büyükçekmece Belediyesi, ihtiyaç dahilinde evden veya sahadan anında işlem yapabilmenin keyfini tablet ve tüm mobil cihazlar üzerinden yaşamaktadır. Başkanlar ve yöneticiler artık imza işlemleri için belediyeye gelmek yerine bulundukları lokasyondan cep telefonları ile kolaylıkla Mobil İmza atabilmektedirler.

FlexCity, BPMN 2.0 Standarlarına Uygun

Günümüzde İsviçre CERN laboratuvarlarında da kullanılan Activity çatısında geliştirilen BPMN 2.0 standartlarına uygun alt yapı tasarımı sayesinde iş süreçleri, Belediye’nin ihtiyaçları, işleyişi ve kanunlar ışığında özel olarak tasarlanmıştır. Artık FlexCity ile işin hangi aşamada, hangi kişide olduğu üst merciler tarafından takip edilebilmekte, karar aşamaları ve performans değerlendirmeleri efektif olarak gerçekleşebilmektedir. Böylelikle zamanı en ideal şekilde kullanarak vatandaş memnuniyetini arttırılabilmektedir.

Büyükçekmece Belediyesi, başarıyla tamamlanan FlexCity projesinin ardından, Belediyecilik ve teknoloji denildiğinde akla gelen tüm bileşenleri bünyesinde barındırarak, kaliteli belediyecilik anlayışına bir yenilik daha eklemiştir. Bu sayede vatandaşa hizmet kapasitesini arttırarak, kullanıcıya sağladığı rahatlığı üst seviyelere taşıyarak, zorunlu hale gelen çağımızın teknoloji avantajlarından yararlanmaya devam etmektedir. Esnek ve açık kaynak kodlu, geliştirilebilir yapısı sayesinde Belediyelere katma değer sağlayacak yeni geliştirme ve projelerle FlexCity büyümeye ve ilerlemeye devam edecektir.

Benzer Yazılar