Büyükçekmece Belediyesi Yeni E-Belediye Hizmetini Duyurdu

Büyükçekmece Belediyesi, Universal tarafından hazırlanan yeni E-Belediye sisteminin vatandaşın kullanımına sunulduğunu web sitesinden duyurdu. Belediye’nin yeni hizmet binasına geçişiyle aynı dönemde yayına alınan yeni E-Belediye hizmeti ile vatandaşlar işlemlerini belediyeye gitmeden hızlıca tamamlayabilecek.

"Dinamik ve Şık Tasarım"

Universal tarafından geliştirilen ve FlexCity Akıllı Şehir Yönetim Platformu ile birlikte kullanılan yeni E-Belediye uygulaması tamamen dinamik ve parametrik bir tasarıma (custom.css) sahiptir. Kurumlar uygulama ile birlikte gelen altyapıyı kullanarak uygulama da yer alan görselleri ve içerikleri istedikleri gibi değiştirebilmektedir. Ayrıca uygulamada yer alan birçok yeteneğe karşı gelen fonksiyonu temsil eden görsel butonların da aynı şekilde kişiselleştirilmesi mümkün hale gelmiştir.

Belediye’nin web sitesinde yayınlanan haber metni aşağıdaki gibidir.

​​​​​Yeni belediye binasına en yeni e-belediye sistemi

Türkiye’nin en özel ve en farklı belediye binalarından biri olma özelliğine sahip Büyükçekmece Belediyesi’nin yeni hizmet binasına ,var olan e-belediye sistemi yerine​ en son teknoloji ürünü olan yeni e-belediyecilik sistemi kuruldu.

İletişim alanındaki teknolojik yenilikleri yakından takip​​ eden Büyükçekmece Belediyesi’nin kurduğu yeni sistem vatandaşlar açısından çok daha hızlı ve çok daha kolay hizmet imkanı sağlayacak.

 7 gün 24 saat hizmet

Büyükçekmece Belediyesi, mevcut kullanımda olan e-belediye sitesini, belediyenin vizyonel bakışı açısında daha modern ve kullanıcı dostu arayüzü ile yeni e-belediye sitesi kullanıma hazır hale getirdi. Yeni e-belediye sitesi ile vatandaş odaklı hizmetin daha kullanılabilir olması hedeflendi. Büyükçekmeceliler yeni sistemde de 7 gün 24 saat boyunca beyan vermek, vergi borcunu öğrenmek ve ödemek, tahakkuk bilgilerini görmek ve ödemek, emlak ve çöp vergilerini öğrenmek, dilek ve şikayet kaydı yapmak gibi işlemlerini çok daha kısa sürede ve çok daha kolay olarak yapabilecek.

Sistem aynı zamanda daha şeffaflık sağlayacak, hata ve riskleri de minimum seviyeye indirecek.

bcss

Kaynak: Büyükçekmece Belediyesi

Benzer Yazılar