Bilgi ile Yönetilen Belediye: Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Kayseri Akıllı Şehir Projesi kapsamında 5 ay önce başlayan “FlexCity Akıllı Şehir Yönetim Platformu” uygulamasına geçiş işlemi hızla devam etmekte. Projenin ilk fazında Belediye birimlerinin yeni platforma geçişi sağlanmış ve belediye hizmetlerinin FlexCity platformu üzerinden takibi gerçekleştirilmiştir.

14 Nisan tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa ÇELİK’i ziyaret eden Genel Müdürümüz Sn. Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ, proje hakkında bilgi vermiş ve Sn. ÇELİK için tasarlanan, şu ana kadar yapılan çalışmalarda üretilen verileri analiz eden ve raporlayan Yönetici Konsolu hakkında kendisine bilgi vermiştir.

Projenin ilk aşamasında devreye alınan modülleri kullanan 800’den fazla kullanıcı tarafından üretilen verilerin görüntülendiği ve özetlendiği bu ekranlarda kuruma ait;

  • Mali ve Finansal Bilgiler
  • İK Göstergeleri
  • Satınalma Göstergeleri
  • İdari Hizmetlere Yönelik Bilgiler
  • EBYS ve İSYS Bilgileri

yer almaktadır.

Yapılan görüşmelerde: ‘İrade, Ekip ve Araç’ uyumunun ve seçimin önemine değinilmiş ve “Biz Belediye yönetimi olarak ‘İrademizi’, Bilgi İşlem Dairesi olarak ‘Ekibimizi’ ve FlexCity uygulamasını alarak ta doğru ‘Aracı’ seçmiş olduk. Böylece 4 ay gibi kısa bir sürede projenin ilk fazını tamamlayıp 2. fazına geçtik” denilmiştir. Sn. ÇELİK ile yapılan görüşme de ise “Bundan sonrasında artık Vatandaşa yönelik Akıllı Şehir uygulamalarına önem vereceğiz. Sırada modern CRM (Vatandaş İlişkileri Yönetimi) uygulamaları var. Kayseri’yi bu anlamda örnek bir Büyükşehir haline getireceğiz” denilmiştir.

Aynı gün ziyaret edilen Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ahmet DARENDELİOĞLU ile de projenin ilerleyişi değerlendirilmiş, yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulunulmuştur. Sn. DARENDELİOĞLU FlexCity uygulamasının yoğun bir şekilde kullandığını ve birçok işlemini FlexCity kullanarak gerçekleştirdiğini ifade etmiştir. Makam odasında bulunan Bilgi Duvarı’nı kullanarak gerçekleştirdiği işlemleri bizzat göstermiştir.

Ziyaret kapsamında Bilgi İşlem Daire Başkanı Sn. Emre YAYLAGÜL ve ekibi ile ayrıntılı toplantılar gerçekleştirilmiş, proje detaylı olarak ele alınmıştır. Bundan sonra yapılacaklar konusunda çalışmalar yapılmış ve kararlar alınmıştır.

“Akıllı Şehir” olma yolunda hızla ilerleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç duyduğu bilişim altyapısını sunmaktan gurur duyduklarını belirten Sn. ÖZYİRMİDOKUZ, “30 yıllık sektörel deneyimimizi evrensel teknoloji ve iş ortaklıkları ile birleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlıyoruz. ‘Akıllı Şehir’ projelerine yönelik yatırımlarımız artarak devam edecektir” demiştir.

KURUM BİLGİLERİ
  • Kurum: Kayseri Büyükşehir Belediyesi
  • Şehir: Kayseri
GÖRÜŞÜLEN YETKİLİLER

Başkan
Sn. Mustafa ÇELİK

Genel Sekreter Yardımcısı
Sn. Ahmet DARENDELİOĞLU

Bilgi İşlem Daire Başkanı
Sn. Emre YAYLAGÜL

Benzer Yazılar