Balıkesir’de Rakamlar Konuşuyor | BALMEK ve İtfaiye Uygulamaları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hızlanmaya devam ediyor. Verinin önemini bilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda, verilen hizmetleri daha iyi yapmak için FlexCity ile entegre çalışan yeni uygulamalar devreye alındı. Balıkesir Meslek Edindirme Kursları Merkezi (BALMEK) ve İtfaiye için hazırladığımız modüller yakın zamanda sisteme entegre edildi ve hızlıca rapor ve istatistikler vermeye başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Sn. İsmail YALÇIN bu iki uygulama hakkındaki görüşlerini aktardı.

[blockquote animation=”flash” author=”İsmail Yalçın – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi”]Her iki uygulama da veri karmaşasını ortadan kaldırdı ve raporlarda ortak kurumsal bir dil ortaya çıkardı.
[/blockquote]

ismailyalcin

Sn. İsmail YALÇIN: ” BALMEK’te önceden istatistik ve rapor üretmek imkansızdı. Açılan kurslar ve kursiyer başvurularını toplamak ve bunları raporlamak için eski yöntemlerle çalışılıyordu. Her merkezin bağımsız çalışması ve birbiri ile iletişimi olmayan kurs merkezlerinin koordinasyonunu sağlamak iş yükünü arttırmaktaydı. BALMEK uygulamasının devreye alınmasıyla artık tüm kurs merkezlerimiz veri girişlerini tek bir merkezden yapmakta, kursiyerlerimiz başvurularını merkezlere gelmeden online olarak yapabilmekte ve tüm rakamları rapor olarak elde edebilmekteyiz. Başvuruların durumları, takibi anlık olarak sonuçlanabilmekte.

“Artık kurs merkezlerimizin ve kursiyerlerimizin yönetimi kolaylaştı ve belediye için büyük bir zaman kazancı sağlandı” dedi.

İtfaiye uygulaması hakkında da bilgiler veren Sn. İsmail YALÇIN: İfaiyelerimizde de istatistik ve rapor üretme konusunda yaşadığımız zorlukları çözen İtfaiye uygulamamızı 20 ilçemizde kullanmaya başladık. Uygulama canlıya alındığı günden itibaren 500’den fazla kayıt sisteme girilmiştir. Tüm grup amirliklerimize gelen her ihbar, yangın, önlem raporu, su baskını ve arama/kurtarma hizmetleri kayıt edilerek rapor haline getirilebilmektedir.

Uygulama mevzuata uygun kayıtlar yapabilmekte ve kayıtların durumları anlık olarak görüntülenebilmektedir. Saniyelerin önem taşıdığı ihbarlar ve yangın detayları sistemde tutulabilmektedir. Personeller tarafından girilen kayıtlar, yöneticiler tarafından kontrol edilebilmekte ve müdahele edilebilmektedir.

Her iki uygulamanın veri karmaşasını ortadan kaldırmasında ve oluşturulan raporlarda ortak kurumsal bir dil ortaya çıkmasında ekibinin büyük özveri gösterdiğini ve mesai harcadığını dile getiren Sn. İsmail YALÇIN ekiple birlikte toplu fotoğraf çekildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi

Benzer Yazılar