Aracısız Hizmet: Yunusemre, FlexCity ile İmar Arşivini Halka Açtı.

Yunusemre Belediyesi tüm birimlerde hızlı ve kolay hizmet verebilmek için e-arşiv uygulamasını devreye aldı. Bu kapsamda devreye alınan İmar arşivi, e-Belediye uygulaması üzerinden halkın erişimine açıldı. Belirlenen tarife ve yetkiler çerçevesinde aradığı parsele ait İmar dosyasına süreli erişim izni (Ticket) alan vatandaş aracısız olarak bu hizmeti alabilecektir. Süreli ve yetkiye dayalı bu sistem ile hem vatandaşın ilgilendiği dosyaya 7/24 erişimi sağlanmış hem de belediye, vermiş olduğu aracısız hizmet ile, belirlediği tarife üzerinden gelir elde etmiş olmaktadır. e-arşiv uygulaması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürü Sn. Hakan AKGÖL aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Belediyemizin hizmet kalite politikası kapsamında, Belediyemizdeki tüm birimlerde hızlı ve kolay hizmet verilebilmesi, Belediyemizden ihtiyaç duyulan bilgilere internet olan her mahalden ulaşılmasının temini, arşiv belgelerinin ömrünün uzatılması ve iş verimliliğinin arttırılması için  dijital arşiv çalışmalarımız Belediyemizin kuruluş yılı olan 2014 yılında başlatılmıştı.

Bilgi İşlem Müdürlüğümüz, İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz ve Belediyemizde otomasyon programı hizmeti veren Universal Yazılım A.Ş. personelinin özverili çalışmaları neticesinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Yunusemre Belediyesi Web sitemizden ( www.yunusemre.bel.tr ) İmar arşivimizi internet üzerinden ulaşılabilir hale getirdik.

Yazılım, donanım, fiziki yapı, materyal, maliyet v.b. ihtiyaçlarımız için bizlere gerekli desteği veren başta Belediye Başkanımız Dr. Mehmet ÇERÇİ ve tüm kademelerdeki  Belediyemiz çalışanlarına gönülden teşekkür ederiz.

İlerleyen günlerde diğer birimlerimize ait dijital verilere de ulaşılabilmesi çalışmaları devam etmektedir.

İşin maliyeti gereği şu anda verilen imar arşiv hizmeti Belediyemiz Meclisi kararı ile belirlenmiş olan ücrete tabidir.

Gelecek nesillere emanet etmek üzere hazırladığımız bu uygulamaların iyileştirilerek devam etmesi temennimiz olup, bilgi toplumu olma seviyesini her geçen gün yükselten Ülkemize kazandırdığımız bu hizmetin hayırlı olmasını diliyoruz.

Benzer Yazılar