Atık Toplama

IoT Teknolojisi, Etkin Atık Toplama İçin Hizmetinizde

IoT teknolojisi ile atık yönetiminizi akıllandırın!

Avrupa’nın birçok şehrinde uygulanmaya başlayan ileri düzey Akıllı Şehir uygulamalarından biri olan Akıllı Atık Toplama işi artık ülkemizde de mümkün hale gelmiştir. Özellikle artan nüfus ile birlikte önemli bir sorun haline gelen Atık toplama işinde IoT cihazları kullanılarak süreç hızlandırılmakta ve şehirler daha temiz hale gelmektedir. Temizlik araç rotalarının optimizasyonundan başlayan bu süreç ile atıkların çevreye vereceği zarar minimize edilebilmektedir. Özellikle tehlikeli ve zararlı atıkların toplanmasını otomatize eden bu süreç ile toplama işi aracısız olarak yapılabilmekte, gereksiz iletişim ve zaman kayıpları engellenebilmektedir.

Universal firması olarak; akıllı ve yaşanabilir şehirler yaratmak için ürettiğimiz teknolojiler ile artık atık toplama işlemleriniz için hem daha verimli hem de daha ekonomik hale gelebilecek bir çözüm sunmaktayız.

Atıkların zamanında toplanmasıyla hem konteynerlerdeki görüntü kirliliğini hem de CO2 salınımını ve şehirlerdeki karbon ayak izlerini azaltarak gelecek nesiller için şehirleri daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sensörler

Çöp kutularındaki doluluk ve ısı verileri önceden belirlenen saatlerde data otomasyona iletilir.

İşleme & Değerlendirme

Gelen veriler otomasyon üzerinden analiz edilerek belirlenen parametrelere göre otomatik ya da kullanıcı yardımı ile en yakındaki ve müsait araca görev olarak iletilir. Bu sayede hem konteynerleri hem de toplama araçlarını anlık takip ederek saha ekiplerinizi yönetin.

Yönlendirme

Kendisine gelen görev verisi şoförün güzergahına uygun olarak işlenir ve en uygun şartlarda konteyner konumuna ulaşmak için gerekli yönlendirme yapılır. Oluşturulan yeni güzergah, o bölgede yaşayan vatandaş ve esnaf ile paylaşılır.

UNİT (Universal IoT Takip Sistemi)

Web ve mobil cihaz fark etmeksizin Universal firmasının geliştirdiği IoT Takip Platformu ile sahadaki sensörlerinizi takip edip yönetebilirsiniz. ERP ve CRM sistem entegrasyonları yaparak sahadan topladığınız verileri kurumsal sistemlerinize yönlendirerek daha verimli bir temizlik operasyonunu yönetebilirsiniz.

Kiralayın

Ön sermaye yatırımını yapmadan uzun dönem kiralama yöntemi ile web, mobil ve sensör çözümünün tümünü hemen kullanmaya başlayın.

Verilerinizi Analiz Edin

Saha ekiplerinizi rotalarını ve konteynerların doluluk istatistik bilgileri ile daha verimli çalışın, bu sayede hem yakıttan tasarruf edin hem de vatandaşları daha kaliteli bir hizmet sunun.

Çevreye Duyarlı Şehirler

Çöpleri tam zamanında toplayarak Çevre Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü “Sıfır Atık” projesine katkıda bulunun hem de Çöp kutularının taşmasını önleyerek CO2 emisyon salınımını azaltıp görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçin.