Adres Bilgi Sistemi (ABS)

ABS Saha Tespit Uygulaması ile Artık Raporlamak Çok Kolay

Adres Bilgi Sistemi

ABS Saha Tespit ve GAÇ

Bütün müdürlüklerinizin adrese dayalı işlemlerini ortak veri havuzundan kullandırmak için ideal bir metodtur. Adres karışıklıklarına son verdiğiniz bu çalışmada hem bilgiye hızlı şekilde ulaşırsınız, hem de kontroller sayesinde olası karmaşıklıkların önüne geçebilirsiniz. Binalara ait değerler bir kez tanımlandıktan sonra o binaya ait vergiler, değişmeden aynı şekilde vergilendirilir. Aynı binadaki komşular ya da aynı özelliğe sahip binalar arasında vergi farkları oluşmaz. Ayrıca yatırımlarınızı gerçekleştirmeden önce karar verme aşamasında çok fazla katkısı olan bir veri bütünüdür.

images_top
ENTEGRASYON

Universal’in profesyonel destek hizmeti ile hızlıca sisteminize entegre ederek kullanıma başlayabilirsiniz.

01
DOĞRU VERİ

Uygulamalarımız anlık veriye dayalı çözümler sunduğundan dolayı ihtiyaçlar ve çözümler için anında doğru veriye ulaşırsınız.

02
TECRÜBE

Universal’in yıllardır edindiği bilgi ve tecrübe sayesinde taleplerinize hızlı ve etkin çözümler sunmak için çalışmaktayız.

03

Avantajlar

Hızlı ve etkili çözüm…

Bina ve Bağımsız Birim Bilgisi

Toplam Mahalle ve Sokak bazında bina sayısı elinizde bulunur. Kullanım şekline göre bağımsız birim sayısı da her daim elinizde olur. Hangi mahallede en fazla işyeri var? Son 3 ayda en çok bağımsız birim hangi mahallede oluşmuş gibi sorulara cevaplar alabilirsiniz.

Vergide Adalet

Bina ve bağımsız bilgileri yapı ruhsatı ya da tespitlerinize istinaden tanımlandıktan sonra mükelleflerin beyan bilgileri değil sizin doğru kriterleriniz üzerinden vergilendirilir. Bu sayede vergide adaleti sağlamış olursunuz.

Kaçakların Tespiti

Bina ve bağımsız birimlere giydirilmiş bütün bilgileri raporlar ya da yetkileri dahilinde diğer kullanıcılara sunabilirsiniz. Bina fotoğrafları Emlak müdürlüğünün işine yararken bina kat sayıları İmar müdürlüğünün denetimlerine kolaylık sağlayabilir.