Ayedaş, Toroslar ve Başkent Elektrik dağıtım Şirketleri, Mobil uygulamalarda da Universal’i Tercih Etti!

14 ilde yaklaşık 21 milyon kişiye hizmet veren Ayedaş, Başkent ve Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketleri, mevcutta ERP uygulamaları ile entegre şekilde çalışmakta olan Mobil AOB (Arıza Onarım Bakım) çözümlerinin daha etkin kullandırılması ve şebeke verilerinin güncelliğinin sürdürülebilmesi amacıyla AOB çözümü ile bütünleşik çalışacak Mobil CBS Projesi’ne başlanmış ve başarılı bir şekilde canlıya alınmıştır. Off-line (şebeke dışı) çalışma özelliğine de sahip mobil CBS projesi zamanında tamamlanarak 100’lerce mobil cihaz üzerinde kullanıma başlanmıştır. Canlıya alımla elde edilen verimlilik ve etkinlik sonucu projeye yeni özellikler ekleme kararı alınmış ve bu sürecinde Universal ile yapılmasına karar verilmiştir.

Proje Hakkında:

Yeni özellikler içeren 2 faz projesi başlangıç toplantısı 13 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Proje toplamda tek faz ve 3 iterasyondan oluşmaktadır. Proje kapsamında Universal, Android üzerinde çalışmakta olan AOB uygulaması ile entegre olarak çalışacak olan ve ESRI altyapısını kullanan bir mobil CBS uygulamasına yeni özellikler ekleyecektir.

Proje Hedefleri:

Regülasyonun belirlediği zorunluluklar ile beraber:

  • Bakım kontrol listelerinin envanter bazlı doldurulması
  • Önceden verilmiş cevaplar ve çekilmiş fotoğrafların görüntülenmesi
  • Bakım kaptanı süreci içerisinde bakım işlemlerinin mobil CBS uygulaması üzerinden kontrol edilmesi

özellikleri uygulamaya eklenecektir.

Universal olarak uzun bir geçmişe dayanan kazanımlarımızı pratiğe dönüştürmekten ve iş ortaklarımıza değer katmaktan mutluyuz. Ayedaş, Başkent ve Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ile beraber gerçekleştireceğimiz bu proje ile saha operasyonlarının daha etkin ve kesintisiz olmasına katkı sunacağız.