Bodrum da Dijital Dönüşüm Başladı

Ülkemizin gözde turizm mekanlarından Bodrum Belediyesi ile Üniversal Yazılım A.Ş. arasında 21 Haziran’da imzalanan protokol ile firmamız, Bodrum’un dijital dönüşümünde birçok kurumla birlikte sorumluluk üstlenecektir. Pandemi süreci ile artan nüfusuna paralel olarak gelişen ve de çeşitlenen hizmet ve yatırım taleplerini karşılamak için başlattığı proje ile taleplerin analizi için gereken iletişim altyapısının kurulmasından kapsayıcı bir dijital dönüşüm ile modernizasyon ve bilişim kapasitesinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Proje de yer alan birçok paydaş kurum ve firma ile gerçekleştirilecek bu sürecin sonunda Bodrum’a yakışır bir bilişim altyapısı ve uygulama bütünlüğü hedefine ulaşılması planlanmaktadır. Proje içerisinde Universal’in çok kanallı VIP (Vatandaş İlişkileri Yönetimi) Uygulaması devreye alınıp, vatandaş ile olası tüm iletişim kanallarının tek bir uygulama altında toplanacağı ve elde edilen girdilerin belediye iş süreçleri ile entegre edilip takibinin sağlanacağı modern bir CRM (Vatandaş İlişkileri Yönetimi) altyapısının kurulması planlanmaktadır.
Projenin imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Sn. Ahmet ARAS, Meclis üyeleri, Belediye çalışanları ve vatandaşlar katılmıştır. Universal’i Yönetim kurulu başkanımız Sn. Mehmet ÖZYİRMİDOKUZ temsil etmiştir. Yapılan kısa konuşmalardan sonra işbirliği protokolü imzalanmıştır.