Kocaeli Ortak Kent Platformu uygulaması; AYKOME yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde uzun süredir kullanılan Ortak Kent Yönetim Platformu; AYKOME uygulaması yeni özellikler ve arayüzler eklenerek yenilendi ve 1 Nisan da devreye alınması planlanmaktadır. Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde hazırlanan platform ile Kent paydaşları olan altyapı şirketleri (İSU, SEDAŞ, Turkcell Superonline gibi) ve ilçe belediyelerinin tüm AYKOME süreçlerini görebileceği yeni uygulama ile planlı yatırımların tasarımından gerçekleşmesine kadar geçen tüm süreç internet ortamında izlenip takip edilebilecektir.

Süreç bazlı altyapısı ve Harita tabanlı uygulama ekranları ile çizim, hesaplama, ücretlendirme, ödeme, ruhsatlandırma, resimleme, raporlama, onay gibi tüm adımlar tek tek takip edip başkaca bir platforma gerek kalmadan gerçekleştirilebilecektir. FlexCity uygulaması ile tam entegre çalışabilen bu uygulama ile AYKOME ile bağlantılı iş süreçleri aynı platform üzerinden takip edilebilecektir.

Yeni uygulama ile ilgili olarak Altyapı şirketlerine verilen eğitimler tamamlanmış olup, ilçe belediyelerinin AYKOME Kullanıcılarının eğitimine başlanmıştır. Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen eğitimler 1 Nisan tarihine kadar devam edecektir. Bu tarihten sonra eski uygulama devre dışı bırakılarak yeni uygulama platformu devreye alınacaktır. e-İmza ile de entegre edilebilecek bu uygulama ile ilgili personel hem kurumunda hem de sahada işlemlerini gerçekleştirebilmek için uygulamayı kullanabilecektir.

AYKOME haberi tüm yerel basında yer buldu