Akıllı ve Güvenli Sürüş Sistemi

Araçlarınızı Yapay görme Teknolojisi ile akıllandırın, Kentli Güvenliğini Artırın.
Akıllı ve Güvenli Sürüş Sistemleri
Güvenli Sürüşler, Güvenli Kentler için…
Yüksek çözünürlükteki IoT sensörler potansiyel tehlikeli durumları yapay görme teknolojisi sayesinde sürekli analiz eder ve gerçekleşmek üzere olan tehlikelere karşı sürücüyü uyararak ona tepki gösterip önlem alabileceği zamanı sağlar.

Kurum bünyenizde bulunan araçların stratejik noktalara yerleştirilmiş birden çok kameraya sahip akıllı sensörler online veya offline çalışarak sürücüye dönük görüntü ve uyarı modülleri içermektedir. Bir yaya ya da bisikletlinin sürücünün kör noktasına girmesi durumunda sistem anında sürücüye hem görsel hem de sesli uyarı vermektedir. Gerçekleşmek üzere olan çarpışmaları engelleyebilmek ya da etkisini azaltmak üzere sürücülere müdahale imkanı sağlar. Böylece şehrinizde yaşayan kent sakinlerinizi, her türlü canlı varlıkları, hem de yolda seyir halinde olan bisikletli veya motosikletli gibi zor fark edilir yol kullanıcılarını korumuş olursunuz.

ENTEGRASYON

Universal’in profesyonel destek hizmeti ile hızlıca sisteminize entegre ederek kullanıma başlayabilirsiniz.

01
DOĞRU VERİ

Uygulamalarımız anlık veriye dayalı çözümler sunduğundan dolayı ihtiyaçlar ve çözümler için anında doğru veriye ulaşırsınız.

02
TECRÜBE

Universal’in yıllardır edindiği bilgi ve tecrübe sayesinde taleplerinize hızlı ve etkin çözümler sunmak için çalışmaktayız.

03

Avantajlar

Hızlı ve etkili çözüm…

Rakipsiz Doğruluk Oranı

Karmaşık bir algoritma ile; Önden çarpışmalarda %99.99 dorulukta uyarı sağlar, Kentlide yaşayan varlıkları veya araçları tanıyarak kazayı engeller ve böylece güvenli bir şehir olmasında katkı sağlar. Yapay-görme teknolojimizin gerçek zamanlı hayat kurtaran uyarıları kazaları engelliyor ve ölümcül etkisini azaltıyor.

Tasarruf

Yapay Görme Teknolojisi ile Sistem sizin kaza yapma riskinizi azaltır, yakıt tasarrufu sağlar ve en önemlisi hayat kurtarır. Kaza riskini azaltarak kaza sonrası araçlarda oluşabilecek maddi hasarları azaltır veya engelleye bilirsiniz. Bu sayede yatırımın kısa sürede geri kazanımını sağlar. Raporlama sistemi entegrasyonu ve etkili sürüş kontrolleri ile %4 – %15 arasında yakıt tasarrufu sağlar. Yakıt tüketimini düşürür.

Güvenli Sürüş Alışkanlıkları

Sürücü izleme ve puanlama sistemi doğrultusunda sürüş alışkanlıklarını iyi düzeyde geliştirir ve devamlılığı sağlar. Araçlara eklenecek uyarı sistemleri ile beraber hatalı manevraları engelleyerek daha güvenli araç kullanmaları sağlanır. Puanlama ve uyarı sistemi beraber kurgulandığında filonuzdaki sürücülerin daha dikkatli olması sağlanır. Efektif bir risk yönetimi sayesinde de çarpışmayı önler yada azaltır.