Belediye Çözümleri

Universal, 25 yıldan fazla yerel yönetim sektör deneyimi olan ve bunu yüzlerce personeli ile sektöre en iyi yansıtan bir yazılım firmasıdır. Önemli sektörel deneyimi ile evrensel bakış açısını bir arada yoğuran, bunun sonucunda da ürettiği çözümlerle sektörde vizyoner bakış açısına sahip öncü bir firmadır. Sektöre sunduğu her uygulama ile devrimsel bir yaklaşım ve kurumlara yeni vizyon kazandıran Universal, günlük işlerinin yanında “işi yönetmek” isteyen, büyük organizasyonlara sahip, vatandaş ilişkilerine önem veren belediyelerce tercih edilmektedir.

 

Universal, Belediye Çözümleri alanında 2 uygulama ile hizmet vermektedir.

 

1 – FlexCity Uygulaması; “İşi Yönetmek” amacıyla üretilmiş, konum duyarlı çalışma özelliğine sahip, evrensel araçlar kullanarak tasarlanmış, 100% Web tabanlı, Server-Side, Açık Kaynaklı uygulama platformudur. Bu uygulama da Tubitak destekli olup, İs Süreç Yönetimi (İSYS / BPM), Arşiv (ECM), İş Zekası (BI), Portal, Kent Bulutu (City Cloud Computing) gibi kavramları bütünleşik bir platform altında sunan sektördeki ilk uygulamadır.

Tasarımında kullanılan HTML ve CSS kodlama ile “Duyarlı” (Responsive) bir ara yüze sahip olan FlexCity, kullanıcının her yerden, her zaman ve her cihazdan sisteme erişimini sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar daha verimli ve kesintisiz iş yapabilmesini sağlayan FlexCity uygulaması, özellikle Büyükşehir ve büyük İl/İlçe Belediyelerince tercih edilmektedir.

FlexCity, modern ve evrensel teknolojileri ile “İşi Yönetmek” amacıyla üretilmiş sürdürülebilir, tanımlanabilir, erişilebilir çözüm arayanlar için tercih edilmesi gereken bir platformdur. Açık Kaynak Kodlu olması nedeniyle kurumlar kendi kabiliyetleri oranında eklemeler, geliştirmeler yapabilmekte ve kendi süreç akışlarını oluşturabilmektedirler.

 

2 – E-Masa Uygulaması; tasarım aşamasından başlayarak gelişiminin her aşamasında “İşi yönetmek” üzere tasarlanmış ve bu amaçla gereken araçları uyarlayarak kullanıcılarına sunmayı hedeflemiştir. Tüm kurum çalışanlarını kullanıcı olarak kabul eden E-Masa uygulaması ile uçtan uca kesintisiz bilgi ve iş akışı sağlanmaktadır.

 

Her iki uygulamanın da desteği ve geliştirmesine Universal tarafından devam edilmektedir. Üretilme amaçlarında ki farklı yaklaşım, bu iki ürünü bir birinin rakibi değil tamamlayıcısı ve ardılı haline getirmiştir. Sahip olduğu Web teknolojisi nedeniyle FlexCity Uygulama Platformu, gelecekte daha da artacak yetenek ve Pazar payı ile Universal ’in ana çözüm platformu olacaktır.